16.11.2009

پیچیده شدن پرونده با مرگ پزشك كهریزك

آینده: دكتر رامین پوراندرجانی، فارغ التحصیل رشته پزشكی سرباز وظیفه ای بوده كه معاینه زندانیان كهریزك را بر عهده داشته است.گفته می شود در حالی كه 3 ماه از خدمت وظیفه وی مانده بود، وی برای معاینه به كهریزك فرستاده می شود.

در حالی كه با گذشت 4 ماه از وقایع كهریزك، هنوز گزارش كمیته ویژه مجلس و كمیته شورای عالی امنیت ملی منتشر نشده، با تایید خبر مرگ مشكوك پزشك كهریزك، پرونده جنایات این بازداشتگاه وارد مرحله پیچیده تری شده است.

به گزارش خبرنگار آینده، دكتر رامین پوراندرجانی، فارغ التحصیل رشته پزشكی سرباز وظیفه ای بوده كه معاینه زندانیان كهریزك را بر عهده داشته است.

گفته می شود در حالی كه 3 ماه از خدمت وظیفه وی مانده بود، وی برای معاینه به كهریزك فرستاده می شود و گویا برخی افراد نظیر مرحوم محسن روح الامینی نیز توسط وی معاینه شده اند، اما اخیرا خبر كشته شدن وی منتشر شد.

علت مرگ این جوان 26 ساله ایست قلبی اعلام شده است.

در حالی كه پیكر این پزشك در 21 آبان ماه تشییع شده، برخی رسانه ها مدعی شدند خانواده این پزشك اجازه كالبدشكافی پیدا نكرده اند و روز گذشته نیز مجلس ترحیم وی برگزار شده است.

سایت اصولگرای جهان واصلاح طلب نوروز از خودكشی بعنوان علت مرگ این جوان خبر داده اند.

در این حال، سایت جهان، نزدیك به رییس كمیته ویژه شورای امنیت ملی از این پزشك به عنوان یكی از متهمان پرونده جنایت كهریزك نام برد و اعلام كرد كه وی خودكشی كرده است.

به نوشته این سایت, این فرد كه گفته می شود پزشك مامور در بازداشتگاه كهریزك بوده است چندی قبل پس از بازجویی به عنوان یكی از متهمان پرونده كهریزك بازداشت و سرانجام با قید وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

خبر خودكشی این فرد در حالی منتشر شد كه گفته می شد با توجه به شواهد و مستندات پرونده حداكثر مجازات این فرد 5 سال بوده است.

این فرد در روزهای گذشته تلاش داشته با برخی نمایندگان مجلس دیدار نماید، اما این دیدار محقق نشد. پیگیری های لازم در این زمینه توسط دستگاههای ذیربط آغاز شده است.

همچنین گفته می شود با آماده شدن پیش نویس گزارش كمیته ویژه مجلس از حوادث پس از انتخابات، تلاشهایی در كار است تا متن این گزارش با تغییراتی منتشر شود.

با این حال یك عضو كمیته ویژه مجلس به خبرنگار جهان گفت: اعضای این كمیته مصمم هستند تا ضمن معرفی مسببین اصلی ایجاد حوادث دردناك پس از انتخابات، عاملین فجایع كهریزك را بدون هیچ گونه اغماضی معرفی نمایند.

لازم به ذكر است رهبر انقلاب پیش از این بارها بر محاكمه و مجازات عاملین فجایع كهریزك و كوی دانشگاه تاكید نموده اند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates