13.01.2010

اختصاصي «تابناك»؛ نامه سرگشاده علي مطهري به رئيس قوه قضاييه

بازتاب: علي مطهري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي به آيت‌الله صادق لاريجاني،‌ رئيس قوه قضاييه نامه سرگشاده نوشت. وي‌ در نامه خود به انتصاب قاضي مرتضوي به عنوان رئيس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اعتراض كرده است.
علي مطهري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، به آيت‌الله صادق لاريجاني،‌ رئيس قوه قضاييه نامه سرگشاده نوشت.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، نماينده مردم تهران، در نامه خود به انتصاب قاضي مرتضوي به عنوان رئيس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اعتراض كرده و خواستار انجام اقداماتي عليه وي شده است.

بنا بر اين گزارش، متن كامل اين نامه به اين شرح است:

آيت‌الله صادق لاريجاني دامت بركاته
رياست محترم قوه قضائيه

با اهداء سلام و آرزوي توفيق براي جناب عالي، همان گونه كه استحضار داريد آقاي سعيد مرتضوي، قاضي دادگستري و دادستان سابق عمومي و انقلاب تهران به موجب گزارش هيأت تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي دوره هفتم از قوه قضائيه در خرداد ماه سال 1387 و همچنين گزارش اخير كميته حقيقت ياب مجلس شوراي اسلامي، متهم به ارتكاب جرايمي گرديده است كه طبق قانون بايد در يك مرجع قضايي ذي‌صلاح و خارج از نوبت رسيدگي شود.

با توجه به اينكه نامبرده با حفظ سمت قضايي خود متأسفانه از سوي رياست محترم جمهوري، علي رغم اطلاع از اتهامات ايشان به عنوان رئيس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز منصوب گرديده است و رسيدگي به اتهامات منتسب به مشاراليه مندرج در دو گزارش فوق الذكر مستلزم تعليق ايشان از سمت قضايي و لغو مصونيت قضايي وي مي‌باشد، مستدعي است دستور فرماييد اقدامات لازم قانوني در اين باره به دقت و سرعت معمول گردد و نتيجه به هيأت رئيسه مجلس شوراي اسلامي اعلام شود.

ضمنا در گزارش كميته حقيقت ياب مجلس شوراي اسلامي آمده بود كه غير از بازداشتگاه تعطيل شده كهريزك، بازداشتگاه‌هاي ديگري نيز وجود دارد كه خارج از نظارت و مديريت سازمان زندانهاست. خواهشمند است در اين زمينه نيز دستور اقدام مقتضي صادر فرماييد. قبلا از حسن توجه و لطف جناب عالي سپاسگزارم.

با تقديم احترام
علي مطهري

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates