28.04.2010

زلزله مخالفین احمدی نژاد را تهدید می کند!

آخرین: گسل شمال تهران در اين زلزله فعال مي‌شود، بيشترين آسيب به مناطق شمالي شهر که بيشترين مخالفت را با محمود احمدي‌نژاد دارند، وارد مي شود.

به گزارش آتي نيوز، در پي اطلاع رساني احتمال رخداد زلزله از سوي رئيس جمهور بسياري از شبکه هاي ماهواره اي وابسته به اپوزيسيون شايعاتي را مبني بر خطر ايجاد زلزله به دليل آزمايش زير زميني بمب اتمي در سايت لويزان خبر دادند.

اين شايعه در بسياري از وبلاگ ها و سايت هاي ضد انقلاب به سرعت انتشار يافت تا جايي که برخي از اين رسانه ها از احتمال اين آزمايش اتمي و وقوع زلزله در روز 15 ارديبهشت خبر دادند؛ در حالي که ميزان انرژي آزاد شده در طي چند ثانيه حرکت زمين در زلزله هاي همچون زلزله بم حداقل معادل 10 بمب اتم بوده که در هيروشيما منفجر شده است.

در ايجاد اين عمليات رواني دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي در خبرهاي خود کوشيده اند تا به اين سه محور زير اشاره کنند :

*سپاه پاسداران جمهوري اسلامي در حال انجام آزمايشات اتمي در زير ‌زمين در منطقه لويزان تهران است و اين آزمايشات باعث فعال شدن گسل‌هاي منطقه شده‌اند و در نتيجه خطر زلزله قريب‌الوقوع است.

*تمام صحبت هاي مسئولين نظام براي پوشاندن اين واقعيت است که اين زلزله عمدي است.

*گسل شمال تهران در اين زلزله فعال مي‌شود، بيشترين آسيب به مناطق شمالي شهر که بيشترين مخالفت را با محمود احمدي‌نژاد دارند، وارد مي شود.

اصل ماجرا چيست؟!
بر اساس گفته هاي گروه مطالعاتي ژاپني از ميان بسياري از گسل هاي فعال در منطقه، احتمال فعال شدن سه گسل “مشا”، “شمال تهران” و گسل “جنوب ري” تشخيص داده شد.

چهار مدلي که براي سناريو زلزله ها در نظر گرفته شد شامل مدل گسل “ري”، مدل گسل “شمال تهران”، مدل گسل “مشا” و مدل شناور است.

بر اين اساس، در سناريوي زلزله مدل گسل ري، منطقه جنوبي شهر شدت زلزله 9 و منطقه شمالي آن شدت زلزله بين 7 تا 8 را احساس خواهند کرد.

در مدل گسل شمال تهران شدت زلزله در بخش شمالي شهر به 9 و در بخش جنوبي آن به 7 مي رسد و بخش بزرگي از شهر شدت زلزله 8 را تجربه خواهند کرد. در مدل گسل مشا در قسمت بزرگي از شهر، زلزله اي با شدت 7 احساس خواهد شد.

در مدل شناور نيز بخش اعظم شهر شدت زلزله 8 و چندين قسمت نيز شدت زلزله 9 را تجربه خواهند کرد.

پس مي توان به اين نتيجه رسيد که در صورت وقوع زلزله تهران تمام مناطق تهران دچار آسيب شده و اين مسئله که زلزله در تهران مخصوص منطقه خاصي است ، جنگ رواني بيش نيست.

در خصوص دستيابي ايران به بمب اتمي نيز مي توان به صحبت هاي چندي پيش معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان انرژي اتمي اشاره کرد.

وي در پاسخ به سوال روزنامه “ورميا نوواستي ” درباره تمايل ايران براي داشتن بمب اتمي اشاره کرد گفته است: اگر ما واقعا مي‌خواستيم بمب توليد کنيم، مگر قصد خود را پنهان مي‌کرديم؟ ما يکي از مستقل‌ترين کشورهاي جهان را داريم. ما نه به آمريکا، نه به روسيه، نه به چين و يا اروپا وابسته نيستيم. ما مي‌توانيم با آرامش از قرارداد عدم گسترش سلاح‌هاي اتمي خارج شويم و آزادانه اعلام کنيم که اکنون بمب اتمي مي‌سازيم.
صالحي در ادامه افزوده است، رهبر ما “آيت الله خامنه‌اي ” اعلام کرده است که توليد اين گونه بمب‌ها غير قانوني و بر خلاف موازين اسلام است. بمب اتمي حرام است. اين به استفاده و داشتن اين بمب مربوط مي‌شود. وقتي رهبر ما اينگونه مي‌گويد، واقعا شما فکر مي‌کنيد ما از دستور وي سرپيچي خواهيم کرد؟

اما در اين بين با توجه به آنکه بازرسان آژانس انرژي اتمي چندي پيش از سايت لويزان ديدن کرده اند منشاء انتشار اين شايعات کجاست؟!

زلزله که در هائيتي وقوع پيوست داراي حواشي بسيار بوده است به طوري که رئيس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد که هنگام وقوع زمين‌لرزه ويرانگر 7 ريشتري در هائيتي، آمريکا در حال انجام آزمايش بر روي يک سلاح تکتونيک براي ايجاد تخريب‌هاي اکولوژيکي بوده است.

بنا بر اين گزارش، رئيس‌جمهور ونزوئلا آمريکا را به استفاده از زمين‌لرزه هائيتي به عنوان بهانه‌اي براي اشغال اين کشور متهم کرده است و از همان زمان به بعد بود که آمريکا هزاران نيروي خود را در اين منطقه مستقر کرد تا به برقراري نظم و اجراي قوانين بپردازند.

اين گزارش افزود: چاوز آمريکا را در ايجاد زمين‌لرزه 7 ريشتري در هائيتي به عنوان بخشي از آزمايش “سلاح زمين‌ساختي” که مي‌تواند بلاياي طبيعي ايجاد کند، مقصر مي‌داند.

رئيس جمهور ونزوئلا افزود: آمريکا بايد ايفاي “نقش خدا” را در زمين کنار بگذارد. چاوز معتقد است اين سلاح‌ها مي‌تواند در اوضاع جوي تغييراتي ايجاد کرده و به دنبال آن نيز زمين‌لرزه‌ها و آتش‌فشان‌هايي را تنها از طريق امواج الکترومغناطيس ايجاد کنند.

رئيس‌جمهور ونزوئلا ادامه داد: چنين سلاح‌هايي که ايجاد زمين‌لرزه مي‌کنند در اختيار ارتش آمريکا قرار مي‌گيرد و ممکن است در نهايت عليه ايران استفاده شود.

بنا بر اين گزارش، هوگو چاوز منبع اين خبر را فاش نکرد اما رسانه‌هاي ونزوئلا گزارش کردند که زمين‌لرزه مي‌تواند با پروژه تحقيقاتي “هارپ ” (High Frequency Active Auroral Research Program) ايجاد شود؛ پروژه‌اي که به ايجاد تغييرات شديد و فجيع در شرايط جوي زمين بوجود مي‌آورد.

هارپ يک پروژه تحقيقاتي است که ظاهرا براي بررسي و تحقيق درباره لايه يونسفر (Ionosphere) و مطالعات معادن زير زميني (با استفاده از امواج راديويي) راه‌اندازي شده است.

از اواسط دهه 1990 که مجلس دوماي روسيه گزارشي را که توسط انجمن‌هاي دفاعي و امور بين‌المللي در زمينه پروژه هارپ نوشته شده بود و به امضاي 90 نفر رسيده بود، منتشر کرد، جنجال‌هايي در خصوص اين پروژه بوجود آمد.

در اين گزارش‌ آمده بود: آمريکا در حال ساخت سلاح‌هاي جديد ژئوفيزيکي است که ممکن است بر محيط نزديک به زمين از طريق امواج راديويي داراي بسامد زياد تاثير بگذارد… اهميت اين جهش کيفي مي‌تواند با گذار از اسلحه‌هاي سرد به جنگ‌افزارهاي نرم و يا از سلاح‌هاي سنتي به تسليحات هسته‌اي مقايسه شود. اين نوع جديد از سلاح‌ها از اين جهت که محيط اطراف زمين به طور ناگهاني هدف تاثير مستقيم و اجزاي تشکيل‌دهنده آن قرار مي‌گيرد، با انواع قبلي آن متفاوت هستند.

حال احتمال آن مي رود که دولت امريکا به کمک فناوري هارپ بتواند يک زلزله در تهران ايجاد کند و با انتشار اين خبر که زلزله به دليل انجام آزمايشات زير زميني بمب اتمي ايران بوده است ، افکار عمومي جهان منحرف کند.

با توجه به آنکه روسيه نيز تاسيسات مشابه “هارپ” را در اختيار دارد شايد صحبتهاي رئيس جمهور محترم کشورمان در خصوص زلزله تهران مبتني بر اطلاعاتي خاصي باشد که کشور روسيه در اختيار ايران گذاشته است زيرا پيشتر نيروي دريايي روسيه اعلام کرده بود که هدف نهايي اين آزمايش‌‌ها (هارپ) تخريب ايران و براندازي دولت کنوني اين کشور از طريق ايجاد زمين لرزه است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates