30.04.2010

جوادلاریجانی:خاتمی وقتی رئیس جمهورشد می خواست مثل مسیح،جامعه را علاج کند/هاشمی به فلاکت کشیده شد

خبرآنلاین: محمدجواد لاریجانی گفت: کارگزاران و اصلاح‌طلبان ، آقای رفسنجانی را به فلاکت کشاندند.

به گزارش خبرگزاری فارس محمد جواد لاریجانی ظهر پنجشنبه در همایش جنگ نرم که در مدرسه امام خمینی(ره) قم برگزار شد گفت: زمانی که آقای خاتمی پیروز شد در روزنامه‌ها و با بیت‌المال مسلمانان آن آقای احمق نوشت که اگر ما با اسلام پیشرفت کنیم مانند این است که با دوچرخه برویم به کره ماه.
وی گفت: تفکر لیبرال افراد را شکار کرد، افرادی که در این دام افتادند بد نبودند و همه جور قشری از جمله روحانی، انقلابی و جبهه رفته و… در آنها وجود داشت و نفاق از اینجا پیدا شد.

وی افزود: آقای خاتمی زمانی که رئیس جمهور شد مانند حضرت مسیح(ع) شروع به صحبت کرد که باید جامعه را علاج کرد و از این حرف‌ها، اما یادش رفت که وظایف قانونی دارد.
لاریجانی اظهار داشت: در مقابل این حرکت رهبر انقلاب اسلامی به جای بگیر و ببندهایی که همزمان در ترکیه نیز اتفاق می‌افتاد، با تیزهوشی و صبر فو‌ق‌العاده کاری کردند که با روش‌ها و معیارهای نظام مردمی، آنها را کنار زدند که اگر غیر از این انجام می‌دادند گفته می‌شد که نظام جمهوری اسلامی نمی‌تواند خود را اداره کند اما توانست.
مشاور رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: انتخابات پیش آمد و کارگزاران و اصلاح‌طلبان زیر کت آقای رفسنجانی رفتند که باید خودت بیایی به میدان، تمام ارکان‌های سیاسی گفتند که شما خودت باید بیایی و این شخصیت را به فلاکت کشاندند.
وی با اشاره به مناظره آقایان کروبی و موسوی عنوان کرد: در این مناظره آقای کروبی رو به آقای موسوی پرسید که آیا تو کسی هستی که تا آخر خط بایستی، اینکه می‌گفت من باید لیدر این جریان باشم تئوری آخر خط را نشان می‌دهد.
لاریجانی تهاجم بعد از انتخابات را عظیم‌ترین تهاجم پس از انقلاب اسلامی خواند و گفت: میزان تردد در قم و سرمایه‌گذاری برای تشویش ذهن فقها و استفاده از تکنولوژی‌های ارتباطی همه با برنامه‌ریزی صورت گرفت.

لاریجانی ‌در ادامه ‌اظهار داشت: ما کشوری قوی هستیم و علوم و فنون هسته‌ای داریم، اما بزرگترین و مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی آن تجربه‌ای است که 30 سال است آن را آغاز کرده و آن بنای تجربه مدنی و انسانی بر اساس عقلانیت است.
وی ادامه داد: تجربه بزرگ ایرانی و اسلامی ما ساختن نظام مدنی براساس نظام اسلامی است که مهم‌ترین و مغفول‌ترین دستاوردها است و این دستاورد بزرگ نیز به علت حساسیت خود تمام توجهات غرب را به خود معطوف کرده است.
لاریجانی تصریح کرد: اگر کشور ما یک نظام سکولار غربی داشت، حتی اگر از قدرت هسته‌ای و اتمی برخوردار بود هیچ مشکلی وجود نداشت، اما چون نیست روزانه اتهامات حقوق بشری در مورد ما وجود دارد.
مشاور رئیس قوه قضائیه با اشاره به آهنگ جهان‌گشایی غرب یادآور شد: در ابتدای کار غرب تصور می‌کرد در ایران ملاها بر سر کار آمدند و نمی‌توانند کاری از پیش ببرند و با روی کار آمدن بازرگان توسط امام خیمنی(ره) تصور کردند ایران توان اداره کشور را ندارد، اما بعد دیدند که ملاها بلد هستند و می‌دانند آن را چگونه پیش ببرند.
وی خاطرنشان کرد: پس از جنگ تحمیلی تصور کردند ایران کشوری عقب افتاده و همانند طالبان است و در نهایت شبیه کشورهایی مانند مالزی و کره جنوبی و به عنوان عقب مانده خواهد ماند.

لاریجانی گفت: اما آنها دیدند که کشور ما در برخی موارد پیشرفته‌تر است و برخی نمونه‌ها و جریانات بین المللی را شکل می‌دهد و تجربه ایران با تست‌های ساده‌لوحانه آنها جواب داده نمی‌شود.
وی گفت: اگر آقای احمدی‌نژاد در کوچه پس کوچه‌های مراکش و قاهره مورد علاقه مردم قرار گرفته است، اینها زنگ خطری برای غربی‌ها است و علت حساسیت آنها در همین موارد است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates