18.08.2010

احمدی نژاد: به جای زن محکوم به سنگسار ، به برزیل فناوری می فرستیم

شفاف: در نهایت ، قاضی وجود دارد و قضات هم مستقل هستند اما من (در این باره) با رئیس قوه قضائیه صحبت کردم و قوه قضائیه هم با این موضوع ( فرستادن زن ایرانی محکوم به سنگسار به برزیل) موافق نیست.
احمدی نژاد درخواست برزیل برای فرستادن زن ایرانی محکوم به سنگسار به برزیل را رد کرد.

به گزارش عصر ایران ، رئیس جمهور ایران در گفت وگو با شبکه خبری پرس تی وی اظهار داشت که زن ایرانی محکوم به سنگسار با وجود درخواست برزیل به این کشور فرستاده نخواهد شد.

احمدی نژاد ادامه داد: معتقدم نیازی نیست برای رئیس جمهور برزیل مشکلاتی ایجاد و این زن به برزیل فرستاده شود.

وی افزود: ما اصرار به صادرات فناوری به برزیل داریم نه فرستادن چنین مسائلی.

رئیس جمهور ایران تاکید کرد: در نهایت ، قاضی وجود دارد و قضات هم مستقل هستند اما من (در این باره) با رئیس قوه قضائیه صحبت کردم و قوه قضائیه هم با این موضوع ( فرستادن زن ایرانی محکوم به سنگسار به برزیل) موافق نیست.

رئیس جمهور برزیل تاکنون چندین بار از همتای ایرانی خود خواسته است تا با دادن پناهندگی به زن ایرانی محکوم به سنگسار موافقت کند تا او بتواند به برزیل برود.

برزیل هم اکنون در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است و موضوع ایران و این زن محکوم به سنگسار بر رقابت های انتخاباتی برزیل سایه انداخته است.

سکینه محمدی آشتیانی 43 ساله در 15 ماه می 2006 به جرم رابطه غیرمشروع، به سنگسار محکوم شد. این حکم در سال 2007 نیز در دادگاه عالی ایران تایید شد اما مدتی است رسانه های خارجی به این موضوع می پردازند و خواستار منع اجرای این حکم می شوند.

وی همچنین مدتی پیش در مصاحبه ای که از شبکه دوم سیما پخش شد به ارتکاب جرم های رابطه غیرمشروع و قتل همسرش اعتراف کرد.

واکنش برزیل

“مارکو اوریلیو گارسیا” مشاور ارشد رئیس جمهور برزیل در امور سیاست خارجی نیز گفت: برزیل بار دیگر تلاش می کند تا این زن ایرانی محکوم به سنگسار را نجات دهد.

وی افزود: برزیل با این موضوع با عنوان مسئله سیاسی برخورد می کند.

مشاور ارشد رئیس جمهور برزیل تاکید کرد: اگر معتقد بودیم که تلاش های ما (به زن ایرانی محکوم به سنگسار) کمک نمی کند، در این باره اصرار نمی کردیم.

یک منبع آگاه دیگر در کابینه برزیل نیز خواست نامش اعلام نشود در موفقیت تلاش های برزیل برای دادن پناهندگی به زن ایرانی محکوم به سنگسار ، ابراز تردید کرد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates