25.08.2010

سید حسن نصرالله: تعهد می دهم که ایران از هرگونه کمک به لبنان دریغ نخواهد کرد

خُسن آقا: سید حسن آقا می خواد با دودول ملت ایران دوماد بشه!؟
شفاف: وی خاطر نشان کرد : من تعهد می دهم که حزب الله با قدرت و از روابط دوستانه اش استفاده می کند تا ایران ارتش لبنان را به سلاح تجهیز کند.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به حمایتهای مستمر جمهوری اسلامی ایران از لبنان تاکید کرد : من تعهد می دهم که حزب الله با قدرت و از روابط دوستانه اش استفاده می کند و مطمئنم ایران هرگز از هر گونه کمک به لبنان دریغ نخواهد ورزید.

به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود به موضوع تجهیز ارتش لبنان اشاره کرد و گفت: ما در لبنان درباره تجهیز ارتش اتفاق نظر داریم.

وی افزود: پس از رویارویی در العدیسه (میان ارتش لبنان و نظامیان متجاوز صهیونیست) که مفاهیم فراوانی دارد، موضوع تجهیز ارتش مطرح شد، آنچه در العدیسه رخ داد، فاش کرد که آمریکایی ها و سلاحهایی که می خواهند به ارتش بدهند، آنها تصور می کنند این سلاح برای مقابله با اسرائیل به ارتش لبنان داده نمی شود، بلکه به خاطر محاسبات داخلی است که آن را مقابله با تروریسم می نامند.

وی افزود : این مسئله پس از حادثه العدیسه فاش شد و سبب به وجود آمدن بحث و جدل در کنگره آمریکا و میان پنتاگون(وزارت دفاع آمریکا) شد به اینکه آیا این حمایت را متوقف کنیم یا خیر؟ برخی از اعضای کنگره خواستار گشودن تحقیق برای دانستن این مسئله شدند که آیا سلاح ارتش در العدیسه از آمریکا آمده است یا خیر ؟

نصرالله گفت : آمریکایی ها این بهانه را مطرح خواهند کرد که برای مقابله با حزب الله نباید تجهیز ارتش لبنان را متوقف کنیم، زیرا سبب می شود لبنان در دست حزب الله بیفتد. بنابراین ما سبب خیر نزد دوست و دشمن هستیم.

وی افزود : در دیداری که با نخست وزیر شهید رفیق الحریری داشتم، او به من گفت هیچ نگرانی درباره فروپاشی اقتصاد لبنان وجود ندارد، زیرا جهان اجازه چنین فروپاشی را نخواهد داد، به اعتقاد حریری، جهان به مشکلات ما توجهی نمی کند، زیرا در صورت فروپاشی وضعیت اقتصادی، جهان اینگونه تصور می کند که لبنان در دست حزب الله می افتد.

دبیرکل حزب الله گفت : در پرونده الغجر، تلاشهایی برای متقاعد کردن دشمن برای عقب نشینی از بخش لبنانی این روستا انجام می شود و تمام تلاشهای بین المللی در این زمینه است که اسرائیل متقاعد شود از الغجر عقب نشینی کد زیرا چنین کاری منطق مقاومت را تضعیف می کند، من به آنها می گویم اسرائیل هرگز خارج نخواهد شد مگر به سبب وجود مقاومت لبنان، حتی اگر با این رژیم در مزارع اشغالی شبعا نجنگیم.

نصرالله خاطر نشان کرد : همه ما خواهان تجهیز ارتش هستیم، اولین گزینه در این زمینه اختصاص بودجه ای برای خرید سلاح است، چرا که این مسئله هزینه بر است؛ گزینه دوم جمع آوری کمک است که جناب رئیس جمهوری خواستار آن شده است، البته این کار خوبی است، اما همانطور که گفته شد و همانطور که رئیس جمهوری و ژنرال عون گفته و من هم تاکید می کنم که کمکهای مردمی برای تجهیز ارتش کافی نیست.

وی افزود : ارزش کمکهای مردمی که برای مقاومت جمع آوری می شود، در درجه نخست، معنوی است و برای ارتش هم اینگونه است.

دبیرکل حزب الله گفت : اما گزینه سوم این است که تمام کشورهای عربی می گویند لبنان را دوست دارند، همچنین کشورهایی هستند که دوستان ما به شمار می روند، پیشنهاد می کنم دولت لبنان نوعی سلاح مورد نیاز ارتش را مشخص کند و سپس نمایندگانی به کشورهای عربی بفرستد و بگوید ما از شما پول نمی خواهیم، بلکه سلاح می خواهیم، ما کالا می خواهیم نه پول.

وی خاطر نشان کرد : می توان بدون بودجه اقدام به تجهیز ارتش کرد، ما در وضعیت فوق العاده ای قرار داریم.

نصرالله افزود : رویارویی العدیسه خطرناک تر از ربودن نظامیان در مرزها به شمار می رود، ما شهدایی در این حادثه تقدیم کردیم، آنها(صهیونیستها) در کریات شمونه گریختند ولی جنگی رخ نداد، به هر حال ما در وضعیتی قرار داریم که طولانی شدن بررسی امور امکان ندارد، بلکه باید ارتش لبنان را از طریق دوستان عرب تجهیز کنیم.

ایران از حمایت ارتش لبنان دریغ نخواهد کرد

دبیرکل حزب الله لبنان درباره امکان کمک ایران به تجهیز ارتش لبنان گفت: در جریان انتخابات پارلمانی اخیر لبنان من این مسئله را مطرح کردم که در صورت پیروزی در انتخابات، می توانیم از ایران و سوریه برای تجهیز ارتش کمک بگیریم، اما به سبب شکاف سیاسی جار و جنجال به راه انداختند، امروز با گرفتن سلاح از ایران موافقت می کنند، اما بدون شروط، من از دولت می خواهم برای درخواست کمک از ایران تصمیم بگیرد.

وی خاطر نشان کرد : من تعهد می دهم که حزب الله با قدرت و از روابط دوستانه اش استفاده می کند تا ایران ارتش لبنان را به سلاح تجهیز کند.

نصرالله گفت : رئیس جمهور دکتر احمدی نژاد به لبنان سفر می کند و بر این باورم که ایرانی که در طول 28 سال بدون هر گونه منت و همواره از لبنان حمایت کرده است، هرگز از هرگونه کمک به ارتش لبنان دریغ نخواهد ورزید.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates