13.01.2011

جوابیه وزارت راه به خبر بنرهای تبلیغی وزیر در تشییع جنازه: عکس ایشان کوچک و حزن آلود بود!

عصرایران: وزارت راه و ترابری از نزد خودش برای مردم ارومیه “اصول فرهنگی” درنیاورد. کجای اصول فرهنگی مردم آذربایجان می گوید که الا و بلا باید وزیر راه که خود جزو متهمین سانحه سقوط است و باید پاسخگو باشد ، بنرهای رنگی بزرگ چاپ کند و در روز حزن آلود تشییع جنازه ها ،بنرهایش را مقابل چشم عزاداران نمایش دهد؟
عصرایران – در پی انتشار خبری در عصر ایران تحت عنوان “خشم مردم اروميه از بنرهاي تبليغاتي بهبهاني در تشييع جنازه قربانيان بوئينگ” و خودداری عصرایران از حذف خبر بعد از برخی تماس های تلفنی(!) روابط عمومی وزارت راه و ترابری جوابیه زیر را ارسال کرد که به همراه پاسخ عصرایران منتشر می شود:

مسئول محترم سايت عصر ايران

با سلام

در ارتباط با خبر مندرج كد 152654 روز سه شنبه 21/10/89 ساعت 48/21 مبني بر خشم مردم اروميه از بنرهاي تبليغاتي بهبهاني در تشييع جنازه قربانيان بوئينگ موارد زير جهت تنوير افكار عمومي ارسال مي گردد.تشییع جنازه

خواهشمند است مطابق قانون مطبوعات نسبت به درج آن اقدام لازم معمول گردد.

ابتدا بايد گفت كه عكس مندرجه در خبر فوق مربوط به سفر جناب آقاي وزير به استان خوزستان مي باشد.

ثانياً‌ حضور و مشاركت در مراسم هاي عزا بايد منطبق با فرهنگ آن ناحيه باشد و درج عكسي كوچك و حزن آلود از صاحب پيام در گوشه بنرهاي منصوب طي مسير تشييع (استانداري و ديگر ارگانهاي اجرايي) طبق اصول فرهنگي اين منطقه انجام گرفت كه پيام وزير محترم راه نيز از اين قانون مستثني نيست.

ثالثاً اين كه مردم اروميه خشمگين و ناراحت شدند نيز متأسفانه حرفي كذب است؛ چراكه تمام رسانه هاي محلي، ملي، منطقه ای ، خبرگزاري ها و هفته نامه ها در مصاحبه هاي خود با مردم و مسئولين استان آذربايجان غربي شاهد رضايت ايشان از احساس همدردي و ارسال پيام وزير محترم راه و ترابري بودند كه در صورت نياز مستندات به پيوست ارسال خواهد گرديد.

رابعاً‌ متأسفانه استفاده از كلمه تبليغاتي در تيتر خبر مذكور، نشان از ناآگاهي سايت تحيلي خبري به اصول تبليغات است. چراكه تصوير حزن آلود و پيام تسليت و همچنين ده بنر پيام وزير از 70 بنر موجود در مسير تشييع از ديد سايت، نشان دهنده اين است كه گردانندگان سايت مذكور پيام هاي مقام معظم رهبري، رياست محترم جمهوري و ديگر مقامات كشوري را كه حامل عكس ايشان مي باشد را امري تبليغي مي دانند و بايستي جوابگوي اين اتهام به تمام مقامات مذكور باشند.

در پايان ضمن تقدير و تشكر از تمام اصحاب محترم مطبوعات، رسانه هاي ملي و محلي كه پا به پاي مردم و مسئولين در ارائه خدمات بايسته و شايسته قدم برداشتند از سايت محترم تحليلي خبري عصر ايران تقاضامندم اين حضور مسئوليت گرايانه وزير راه و ترابري و معاونين و مشاورين ايشان را در لحظه لحظه اين ضايعه تأسف بار در كنار مردم اروميه را به خاطر برخي مسائل سياسي به حاشيه نكشند؛ چراكه خدا خود ناظر بر اعمال بندگان است.

اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري

عصرایران: مرحبا به این همه اعتماد به نفس!

1 – ما انتظار داشتیم وزارت راه و ترابری بعد از انتشار این خبر اعلام کند که بنرها ، بدون اطلاع و رضایت وزیر طراحی ، چاپ . نصب شده اند ، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد ، بلکه در کمال تعجب از این حرکت دفاع نیز شده است!

2 – عکس منتشره در سایت عصرایران که بنر آقای وزیر را نشان می دهد ، مربوط به سفر ایشان به استان خوزستان است که در همان خبر و در زیر نویس عکس نیز دقیقاً همین را نوشته بودیم و نشان می دهد وزارتخانه مربوطه ید طولایی در طراحی و چاپ بنرهای مربوط به وزیرشان دارد!

3 – وزارت راه و ترابری از نزد خودش برای مردم ارومیه “اصول فرهنگی” درنیاورد. کجای اصول فرهنگی مردم آذربایجان می گوید که الا و بلا باید وزیر راه که خود جزو متهمین سانحه سقوط است و باید پاسخگو باشد ، بنرهای رنگی بزرگ همراه با عکس وزیر راه چاپ کند و در روز حزن آلود تشییع جنازه ها، بنرهایش را مقابل چشم عزاداران نمایش دهد؟

این قطعاً از اصول فرهنگی مردم با فرهنگ ارومیه نیست ولی این طور که از شواهد و قرائن برمی آید ، بنرسازی برای وزیر ، آن هم با عکس ایشان ، از اصول فرهنگی وزارت راه و ترابری در دوره مدیریت آقای حمید بهبهانی است.
البته این بار شکسته نفسی کرده و عکس آقای وزیر را در سایز کوچک و حزن آلود چاپ کرده اند که واقعاً جای تشکر دارد و بر مردم منت گذاشته اند!

4 – درباره ناراحتی مردم ارومیه ، نیازی به مستندات ادعایی وزارت راه نیست ، خبرنگار خودمان با مردم ارومیه و حاضران در تشییع جنازه گفت و گوهایی را انجام داده که همگی آنها این اقدام را نمایشی و تبلیغی و نمکی بر زخم های بازماندگان عنوان کرده اند.
بهتر است وزارت راه به جای “مستندات رضایت مردم از آقای وزیر ” (که به گفته ایشان در سطح تمام رسانه ها مشهود است!) ، “مستندات سقوط هواپیما” را به اطلاع مردم برساند.

البته ناگفته نماند که میزان رضایت مردم از آقای وزیر ، بعد از فرمایش تاریخی ایشان که فرمودند “آمار سقوط هواپیما در ایران پایین است” به طرز عجیبی افزایش یافته است که لابد مستندات این هم موجود است!

5 – مقایسه وزیر راه و ترابری با جایگاه مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در خصوص انتشار پیام ها و تصاویرشان ، اعتماد به نفس بالای روابط عمومی وزارت راه و ترابری را نشان می دهد و حال آن که یک وزیر اجرایی با جایگاه هایی که مظهر حاکمیت ملی هستند ، تفاوت ماهوی دارد.
و این که نوشته اند عصرایران باید پاسخگوی اتهام به مقامات مذکور باشد نیز نشان می دهد که اولاً آقایان انتقاد از وزیرشان را مترادف می دانند با توهین به رهبری و ریاست جمهوری(!) و در همان حال خود را معاونت حقوقی مقامات بالاتر می دانند و از این منظر خواستار جوابگویی ما در این باره می شوند!

6 – در جوابیه نوشته اند که “حضور مسوولیت گرایانه” وزیر را به خاطر مسائل سیاسی به حاشیه نکشیم!
اولاً این خود آقایان هستند که حاشیه درست می کنند و در حالی که مردم مشغول عزاداری و وداع با عزیرانشان هستند ، به کار غیرحاشیه ای (!) طراحی ، چاپ و نصب شبانه بنر با عکس وزیر می پردازند.
ثانیاً قرار است این عادت زشت چه زمانی ترک شود که هر کس انتقادی کرد ، فوراً او را متهم به سیاسی کاري می کنند؟ بندگان خدا! عصرایران چه سیاسی کاریی با وزیر شما دارد؟ مگر قرار است اگر وزیرتان برکنار شود ، ما را وزیر کنند؟ به جای این گونه پاسخ دادن ها و توجیهات و اظهار ارادت ها به وزیرتان ، پاسخگوی مردم باشید که نه در جاده ها جانشان در امان است و نه در پروازها و تازه باید باقی بودن ” دو قورت و نیم ” آقایان را هم تحمل کنند!

7 – با جمله آخرشان کاملاً موافقیم: “خدا خود ناظر بر اعمال بندگان است ” حتی بدون بنر!

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates