11.03.2011

سایت باکری‌آنلاین نزدیک به دولت احمدی‌نژاد: فرزند علی فضلی هوادار جنبش سبز است

دیگربان: سایت «باکری‌آنلاین» نزدیک به محمود احمدی‌نژاد در حمله‌ای بی‌سابقه به سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین اعلام کرد که فرزند وی هوادار جنبش سبز بوده و در راهپیمایی سال گذشته نیز بازداشت شده است.

«باکری آنلاین» روز پنجشنه نوشته علی فضلی سال گذشته به عنوان «قهرمان» از سوی رسانه‌های بیگانه مورد تشویق قرار گرفته که این تشویق‌ها به خاطر سکوت وی در خصوص وقایع پس از انتخابات بوده است.

این سایت نوشته که سکوت علی فضلی باعث «غبار آلوده‌تر شدن فضا» شد و با گذشت ۱۹ ماه از آغاز اعتراض‌ها این فرمانده سپاه باید درباره سکوت خود و بازداشت فرزندش در راهپیمایی‌های اعتراضی مردم توضیح دهد.

انتقاد تند این سایت نزدیک به رحیم‌مشایی و احمدی‌نژاد در واکنش به گفته‌های علی فضلی که وقایع ۱۴ خرداد را «غیر الهی و تلخ» خوانده، مطرح شده است.

روز گذشته (چهارشنبه) سایت‌های محافظه‌کار به نقل از جانشین فرمانده بسیج نوشتند که وی در جلسه طرح و برنامه ستاد بزرگداشت بیست و دومین سالگرد درگذشت آیت‌الله خمینی، وقایع ۱۴ خرداد را محکوم کرده است.

آن‌طور که این رسانه‌ها اعلام کرده‌اند آقای فضلی در این جلسه گفته که «ما اظهار ناخشنودی خودمان از جانب فرمانده سپاه و همه فرماندهان و اعضای سپاه را از حادثه تلخ ۱۴ خرداد اعلام می‌کنیم. آن حادثه تلخ بود هیچ کس تایید نمی‌کند. کار، کار غیر الهی بود که باید به صورت دقیق واکاوی شود.»

۱۴ خرداد سال گذشته گروهی از لباس شخصی‌های سازمان‌دهی شده در آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی با سر دادن شعار‌هایی مانع از سخنرانی حسن خمینی در مراسم سالگرد پدریزرگش شدند که این اقدام بازتاب‌های گسترده‌ای به همراه داشت.

سایت «باکری ‌آنلاین» در واکنش به اظهارات اخیر علی فضلی نوشته که گفته‌های این فرمانده سپاه «کاملا در تضاد با بیانات ولی‌امر مسلمین» است و او «از چه جایگاهی ناخشنودی فرمانده و دیگر رده‌های سپاه از وقایع ۱۴ خرداد» را اعلام کرده است.

این سایت همچنین در واکنش به این گفته فضلی که برنامه امسال سالگرد درگذشت آقای خمینی با محوریت «بیت امام» برگزار خواهد شد، نوشته که وی «از چه جایگاهی این محوریت را به خانواده امام داده است؟ مگر امام متعلق به افرادی خاص است؟»

این برای نخستین‌بار پس از آغاز اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته است که یک سایت نزدیک به دولت محمود احمدی‌نژاد چنین حملات و انتقاد‌های تندی متوجه یکی از فرماندهان سپاه پاسداران می‌کند.

سال گذشته گزارش‌هایی از مخالفت علی فضلی که در آن زمان فرمانده لشکر ۱۰ سید‌الشهدا‌ء تهران بود با سرکوب خونین مردم منتشر شد که بعد‌ها فرماندهان سپاه این گزارش‌ها را به طور تلویحی رد کردند.

این در حالی است که براساس اعلام سایت‌های منتقد دولت، علی فضلی یکی از فرماندهانی است که در سرکوب‌های سال گذشته نقش داشته است.

توضیح:

سایت باکری‌آنلاین پس از انتشار این گزارش، اقدام به حذف بخشی از یادداشتی که در آن فرزند علی فضلی را هوادار جنبش سبز معرفی کرده و نوشته بود وی در جریان راهپیمایی‌های سال گذشته بازداشت شده است، کرد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates