15.04.2011

در بعضی از محله ها وضعیت فوق العاده اعلام شده است: 4 کشته و ده ها بازداشتی در درگیری های شدید مردم اهواز با نیروهای امنیتی

العربیه: روابط عمومی سازمان اهوازی “حزم” در تماس با “العربیه.نت” اعلام کرد که درگیری های متفرقی میان جوانان منطقه صیاحی که خود را برای بزرگداشت روز خشم اهواز در روز 15 آوریل آماده می کنند، در یکی از اتوبان های اهواز روی داد. بنا بر این گزارش درگیری هنگامی روی داد که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به منطقه قبلیه عرب “السواری” یورش بردند. این درگیری به کشته شدن دو جوان اهوازی و زخمی شدن شماری از نیروهای امنیتی انجامید. از سویی گروه های حقوقی اهوازی اعلام کردند که شمار دستگیر شدگان به 150 نفر رسید که 30 تن از آن ها زن هستند. در آخرین تحولات اهواز، یک جوان در محله کوت عبد الله در اثر خفگی با گاز اشکاور ساخت روسیه جان سپرد. یک گروه حقوق بشری اهوازی با صدور بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار “العربیه.نت” قرار گرفته است، از ناکامی نیروهای بسیج در دستگیری همسر ابوثائر در محله شلنگ آباد خبر داده است. ساکنان محله با درگیری با نیروهای بسیج مانع از این دستگیری شدند. همچنین مقام های استانی با اقدام به قطع خطوط اینترنت، برق و آب در محله ملاشیه وضعیت فوق العاده در آن اعلام کردند. نیروهای بسیج اقدام به مصادره ماهواره و کیس های کامپیوتر ساکنان محله هایی کرد که احتمال درگیری در آن ها می رود.

درخواست برای حمایت از مردم اهواز

شیخ جاسم السعیدی نماینده سلفی در پارلمان کویت از جامعه جهانی خواست که از مردم اهواز در تظاهرات احتمالی روز جمعه در مقابل قلع و قمع نیروهای امنیتی دفاع کند. او همچنین از مقام های ایرانی خواست به حقوق بشر مورد قبول در عرضه بین الملل احترام بگذارند.

السعیدی افزود: “مردم عرب مسلمان اهواز از ظلم، قهر و استبداد از سویی دولتی که ادعای عمل به شریعت اسلامی دارد رنج می برند در حالی که اسلام از هر نوع خشونت و استبداد و پایمال کردن حقوق مردم اهواز به دور است.”

السعیدی تاکید کرد که مقام های ایرانی باید پاسخگوی میلیون ها اهوازی باشد که از همه گونه تبعیض نژادی و دینی رنج می برند و از کمترین حقوق خود به عنوان شهروند محروم هستند باشند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates