30.04.2011

ممنوعیت حجاب کامل در بلژیک

دویچه‌وله: بعد از فرانسه، بلژیک نیز به‌عنوان دومین کشور اروپایی قانون منع پوشش صورت زنان را به تصویب رساند. به گزارش خبرگزاری بلژیک، بلگا، نمایندگان مجلس با اکثریت تقریبا مطلق، پیش‌نویس این قانون را به تصویب رسانده‌اند. این قانون تنها با یک رای مخالف و یک رای ممتنع به تصویب رسیده است. اجرایی شدن قانون اکنون منوط به تصویب آن در مجلس سنای بلژیک است.

براساس این قانون هرگونه پوشش صورت زنان، اعم از برقع، ماسک و یا روبنده در انظار عمومی ممنوع اعلام شده است. افراد متخلف، به جریمه نقدی بین ۱۵ تا ۲۵ یورو و یا تحمل هفت روز زندان محکوم می‌شوند.

“برقع نماد سرکوب زنان”
در بحث‌های نمایندگان مجلس بلژیک بر لزوم امنیت و رعایت احترام به زنان تاکید شد. آندره فردریک نماینده فراکسیون سوسیالیست ‌در مجلس بلژیک گفت: «برقع نمادی مذهبی نیست، بلکه ابزاری است برای سرکوب زنان».

پیش‌نویس قانون منع پوشش زنان در بلژیک سال گذشته تهیه شده بود، ولی به علت بحران در تشکیل دولت، این قانون از دستور خارج شد.

قبل از بلژیک، فرانسه به‌عنوان نخستین کشور اروپایی قانون منع پوشش صورت زنان را در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی به تصویب رساند که از اول آوریل سال جاری اجرائی شده است. بر اساس این قانون زنانی که با پوشاندن صورت خود در انظار عمومی ظاهر شوند با جریمه نقدی روبرو خواهند شد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates