31.05.2007

تاريخ قطعي انتخابات مجلس هشتم

عصرایران: پیشنهاد وزارت کشور که به صورت مکتوب به شورای نگهبان ارسال شده بود، 23 فروردین بود که پس از بحث و بررسی و بیان نقطه نظرات مسئولان اجرایی و اعضای شورای نگهبان، 24 اسفند مورد توافق قرار گرفت.

حجت الاسلام موسی پور اعلام کرد: در نشست مشترک شورای نگهبان و وزارت کشور تاریخ قطعی انتخابات مجلس هشتم 24 اسفند ماه سال جاری تعیین شد.

حجت الاسلام محمد حسین موسی پورمعاون حقوقی و پارلمانی وزیر کشور در گفتگو با مهر، با بیان این مطلب اظهار داشت: زمان پیشنهادی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات مجلس هشتم 24 اسفند ماه سال جاری است.

وی افزود: پیشنهاد وزارت کشور که به صورت مکتوب به شورای نگهبان ارسال شده بود، 23 فروردین بود که پس از بحث و بررسی و بیان نقطه نظرات مسئولان اجرایی و اعضای شورای نگهبان، 24 اسفند مورد توافق قرار گرفت.

موسی پور با بیان اینکه ترجیح ما 23 فرودین سال 86 بود، خاطر نشان کرد: وزارت کشور آمادگی برگزاری انتخابات در اسفند ماه سال جاری را نیز داشت.

معاون وزیر کشور در پاسخ به سئوالی در خصوص روند اجرای انتخابات با توجه به نهایی شدن روز نهایی رای گیری مجلس هشتم، گفت: جزئیات ثبت نام و مراحل انتخابات مجلس هشتم به زودی اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اصلاح قانون انتخابات مجلس که زمان استعفای داوطلبان مجلس را شش ماه قبل از رای گیری دانسته، پیش بینی کرد: ثبت نام داوطلبان مجلس هشتم از 14 تیر آغاز شود.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates