08.06.2011

حکم حسین درخشان تایید شد؛ ۱۹ سال و نیم زندان برای پدرخوانده وبلاگستان فارسی

خودنویس: یک منبع نزدیک به خانواده درخشان به خودنویس گفت که حکم ۱۹ سال و نیم حسین درخشان به او در سلول زندان ابلاغ شده است.

حسین درخشان که در پاییز سال ۱۳۸۷ به ایران بازگشت، تا مرز اعدام رفت اما با حکم ۱۹ سال و نیم بازگشت. حکمی که شاید برای انسان خلاقی مثل درخشان از هر چیزی سخت‌تر باشد.

کسانی که در تابستان ۸۸ در دادگاه فعالان سیاسی بعد از انتخابات محاکمه می‌شدند معتقد بودند که متن کیفرخواست دادستان بر پایه مطالب وبلاگ حسین درخشان بوده است.

درخشان در هفته‌های پیش به مرخصی گران قیمتی آمده بود، با وثیقه‌ای به ارزش یک و نیم میلیارد تومان، که نشان می‌داد ارزش این زندانی برای قوه قضاییه حتی از کسانی مثل تاج‌زاده هم بیشتر است.

اینک با تایید حکم ۱۹ سال و نیم درخشان، باید دید که دولت کانادا چه اقدامی می‌کند. در ماه‌های پیش از اعلام حکم، دولت‌های فرانسه و کانادا بیانیه‌ای در اعتراض به رفتار قوه قضاییه ایران با این شهروند ایرانی-کانادایی منتشر کردند.

در هفته جاری، حکم اعدام یک برنامه‌نویس ایرانی-کانادایی دیگر به نام سعید ملک‌پور از سوی دیوان عالی کشور لغو شد. ملک‌پور در نامه‌ای که از درون زندان به بیرون فرستاده بود از برخوردهای بازجویان برای اعتراف به آنچه انجام نداده بود پرده برداشت.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates