10.08.2011

اعلام آمادگی ارتش آمریکا برای استقرار در مرز ایران و کردستان عراق

عصرایران: سخنگوی نظامیان آمریکایی هدف از استقرار احتمالی نظامیان آمریکایی در مرز ایران و کردستان عراق را را توقف گلوله باران مناطق مرزی کردستان عراق توسط ایران اعلام کرد و گفت:‌ اگر دولت عراق از ما بخواهد نیروی نظامی خود را در مناطق ناآرام در نوار مرزی کردستان عراق و ایران مستقر می کنیم ؛ ما آمادگی چنین اقدامی را داریم.
آمریکا برای استقرار نظامیان خود در مرزهای کردستان عراق و ایران اعلام آمادگی کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از سایت خبری البوابه عراق، “جفری بیوکانن” سخنگوی ارتش آمریکا گفت :” اگر مشکلی وجود دارد ایران می بایست برای حل آن با دولت عراق گفت وگو کند.”

وی افزود: اگر دولت عراق از ما بخواهد نیروی نظامی خود را در مناطق ناآرام در نوار مرزی کردستان عراق و ایران مستقر می کنیم. ما آمادگی چنین اقدامی را داریم.

ایران از چند هفته پیش مواضع گروه های تروریستی مستقر در نوار مرزی کردستان عراق را گلوله باران می کند. این گروه های تروریستی با استفاده از خاک عراق، عملیات های تروریستی را در ایران انجام می دهند. نیروهای امنیتی کردستان عراق نیز از اعمال حاکمیت و کنترل مرزهای مشترک با ایران ، خودداری می کنند.

سخنگوی نیروهای نظامی آمریکایی دیروز دوشنبه تاکید کرد این نظامیان آمادگی دارند در مناطق مرزی کردستان عراق با ایران مستقر شود.

براساس این گزارش، سخنگوی نظامیان آمریکایی هدف از استقرار احتمالی نظامیان آمریکایی در مرز ایران و کردستان عراق را توقف گلوله باران مناطق مرزی کردستان عراق توسط ایران اعلام کرد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates