31.08.2011

آيت الله مظاهري: خطر ماهواره از بمب اتم هم بيشتر است

خُسن آقا: حاج آقا کاملا درست می‌گویند، آگاهی زهر مهلکی است که اسلام را از بیخ و بن برخواهد کند!
شفاف: رييس حوزه علميه اصفهان با اشاره به جنگ نرم دشمن در مقابل نظام مقدس اسلامي، گفت: در زمان حاضر خطر ماهواره از بمب اتم بيشتر است.
ایرنا: آیت الله حسین مظاهری روز چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید سعید فطر که در میدان تاریخی امام (ره) اصفهان برگزار شد، افزود: حضور ماهواره در خانه‌های مردم در راستای جنگ نرم دشمن است.

وی با اشاره به مفاسد ناشی از مشاهده شبکه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای، اظهارداشت: ماهواره باعث بروز فساد اخلاقی و فحشا میان جوانان جامعه ما می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نیمی از فساد اخلاقی جامعه ناشی از ماهواره است، گفت: پدر‌ها و مادر‌ها باید نسبت به استفاده از آن از سوی جوانانشان هوشیار و مراقب باشند.

وی با بیان اینکه دشمن با استفاده از ماهواره با نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال جنگ نرم است، خاطرنشان کرد: دولت و اقشار مختلف مردم باید نسبت به این موضوع با حساسیت زیادی برخورد کنند.

وی با اشاره به آیات قرآن مجید، تصریح کرد: حضور ماهواره در خانه‌ها عذاب دنیا و آخرت به همراه خواهد داشت.

آیت الله مظاهری همچنین به مفاسد ناشی از استفاده ناصحیح از تلفن همراه اشاره کرد و افزود: برخی از جوانان با استفاده از تلفن همراه برای دوست یابی اقدام می‌کنند.

رییس حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه تلفن همراه از اسلحه خطرناکتراست، اظهارداشت: دوست یابی دختر و پسر نامحرم مصیبت بزرگی شده که نشاط و تقوا را از جوانان گرفته است.

وی با بیان اینکه دوست یابی افراد نامحرم، کشاندن جوانان به سوی شیطان است، خاطرنشان کرد: باید همه بدانند که این دوست یابی‌ها گناهش بسیار بزرگ و ضرر اجتماعی آن خیلی زیاد است.

آیت الله مظاهری با اشاره به آیات قرآن کریم، گفت: کلام وحی، گناه دوست یابی افراد نامحرم را به اندازه زنا می‌داند.

وی با بیان اینکه دوست یابی به اندازه‌ای شیوع پیدا کرده که به یک امر عادی میان جوانان مبدل و قبح آن شکسته شده است، تاکید کرد: دوست یابی، نسل جوان را به فساد و هلاکت می‌اندازد و باید همه مواظب این موضوع باشند.

رییس حوزه علمیه اصفهان یادآور شد: فساد اخلاقی ناشی از ماهواره و تلفن همراه بسیار بد‌تر از فساد اقتصادی است و باید همه برای مقابله با آن اقدام کنند.

وی در خطبه اول نماز عید سعید فطر هم گفت: ‌زندگی خوش وخرم درجامعه سالم جز درراستای رابطه با خداوند و ترک گناه می‌سر نمی‌شود.

وی اظهارداشت: خداوند برای افراد متقی در دنیا حیات طیبه در آخرت بهشت برین را وعده داده است.

رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: اگر فرد و جامعه متقی شد، پروردگار عالم به افراد در زمان بروز مشکلات و بن بست‌های زندگی کمک خواهد کرد.

وی تصریح کرد: اگر زندگی خوش و خرم و جامعه سالم بخواهیم جز با رابطه با خدا، هیچ کس و هیچ چیزی نمی‌تواند آن را به ما عطا کند.

آیت الله مظاهری با بیان اینکه ماه مبارک رمضان به همه تقوا عطا کرد، اظهارداشت: کسانیکه روزه ظاهری از لحاظ خوردن و آشامیدن گرفتند، خداوند آنان را از جهنم دور می‌کند و کسانیکه روزه خاص که علاوه بر نخوردن و نیاشامیدن؛ چشم، زبان وگوش آن‌ها هم روزه بود بهشت برین نصیبشان خواهد شد و همچنین کسانیکه روزه والاتری گرفتند، عیدی آن‌ها خود خداوند متعال است.

رییس حوزه علمیه اصفهان از مردم خواست که پس از ماه مبارک رمضان با انجام ندادن گناه، عیدی خداوند را نسوزانند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates