09.09.2011

آیت‌الله جنتی در خطبه دوم نمازجمعه تهران: فتنه‌گران با توبه‌های مصلحتی و فریب‌کارانه خودشان را به زحمت نیندازند

شفاف: خطیب نمازجمعه امروز تهران به اقدامات براندازانه فتنه‌گران اشاره کرد و با بیان اینکه اگر این قشر از جریان‌ها احیاناً توبه‌های مصلحتی و فریب‌کارانه می‌کنند، به آن‌ها اعلام می‌کنیم که بین خود و خدایشان توبه کنند، گفت که ‌این قشر از جریان‌ها خودشان را به زحمت نیندازند.
فارس: آیت‌الله احمد جنتی خطیب نمازجمعه امروز تهران در خطبه‌ دوم نمازجمعه، با تقدیر و تشکر از ملت ایران برای حضور در برنامه‌های ماه مبارک رمضان و شب‌های احیا، گفت: برگزاری این‌گونه برنامه‌ها و حضور مردم کشورمان است که این کشور را از گزند دشمنان نگه داشته و امنیت آن را بر پا داشته است.

وی همچنین از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس و نماز عید سعید فطر قدردانی کرد و افزود: ملت ایران به خوبی با مردم قحطی‌زده سومالی همراه بودند و با کمک‌های خود از این مردم قحطی‌زده حمایت کردند. ملت ایران با این اقدامات خود افتخاری برای مردم دنیا هستند و این امر نشان می‌دهد که اسلام دین رأفت است. در بحث کمک به مردم قحطی زده سومالی از رهبر معظم انقلاب، دولت تا مردم همراه بودند.

آیت‌الله جنتی با توجه به فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی، مردم کشورمان را به حضور پرشور در جشن عاطفه‌ها دعوت کرد.

دبیر شورای نگهبان قانون اساسی سالروز رحلت آیت‌الله طالقانی، آیت‌الله قدوسی و شهید محراب مدنی را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: در سالگرد تخریب بارگاه‌های ائمه بقیع هستیم و تأثر خود را اعلام می‌کنم. لعنت خدا بر کسانی که نتوانستند حتی یک زیارتگاه را تحمل کنند و در شهر مدینه دست به جنایت زدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود از اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای امنیتی کشورمان در برخورد با گروهک تروریستی پژاک تقدیر و تشکر کرد و گفت: این‌گونه اقدامات نشان می‌دهد که نظام اسلامی قدرت برخورد با تروریست‌ها را دارد و کماکان با آن‌ها برخورد خواهد کرد.

خطیب نمازجمعه امروز تهران به اجلاس اخیر مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: اجلاس اخیر خبرگان رهبری بسیار خوب، با معنویت و با آرامش برگزار شد و در این اجلاس سخنرانی‌های منطقی و از روی دلسوزی توسط اعضای مجلس خبرگان رهبری انجام شد.

آیت‌الله جنتی افزود: اعضای مجلس خبرگان رهبری در این اجلاس دغدغه‌های خود را به خصوص در مورد حجاب و عفاف در کشور مطرح کردند و همچنین درباره بحث تفکیک جنیستی مطالبی را طرح کردند که از جمله آن این بود که چه اشکالی دارد در دانشگاه‌ها دانشجویان دختر و پسر جدا باشند.

وی با بیان اینکه اعضای مجلس خبرگان رهبری در این اجلاس به وحدت مردم تأکید بالایی داشتند، تأکید کرد: در این اجلاس و در بحث انتخابات آتی، مطالبی مطرح شد و اعضای خبرگان رهبری نگرانی‌هایی داشتند مبنی بر اینکه منحرفان برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود می‌خواهند اذهان عمومی را مشوش کنند که انتقادهای‌ بجایی بود و این موارد در حضور رهبر معظم انقلاب مطرح شد و قرار شد این موضوع به صورت مکتوب خدمت رهبر معظم انقلاب تقدیم شود.

دبیر شورای نگهبان قانون اساسی با تشکر از آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری و اعضای این مجلس برای برگزاری مطلوب اجلاس اخیر، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان به بحث فقه اشاره کردند و تأکید داشتند که امام‌خمینی (ره) با استفاده از فقه اسلامی، نظام‌سازی کردند.

آیت‌الله جنتی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان مطالب مهمی در خصوص ولایت‌فقیه بیان داشتند، اظهار داشت: ولی‌فقیه با حفظ موازین اسلامی اگر نیاز به حرکت جدید، رشد و پیشرفتی باشد باید تحول‌آفرین باشد.

وی با بیان اینکه وضعیت همواره ثابت نیست و براساس شرایط باید تغییراتی ایجاد شود که کلیدار نظام باید در مقاطعی از التهاب‌ها جلوگیری کند، خاطرنشان کرد: رهبری در سخنانشان به رفع شبهه ولایت‌فقیه، دیکتاتوری است پرداختند و تأکید داشتند که ولایت‌فقیه ضددیکتاتوری است و ولی‌فقیه عادل با دیکتاتوری مقابله می‌کند.

خطیب نمازجمعه تهران تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های عید سعید فطر به چالش‌های انتخابات آتی پرداختند و در این خصوص باید مواظب باشیم و نیاز به دقت لازم است تا اوضاع آرام و با امنیت کشور به مخاطره نیافتد.

آیت‌الله جنتی با اشاره به اینکه عده‌ای برای رسیدن به مقاصد خود در عرصه انتخابات ورود پیدا کرده‌اند، اظهار داشت: فتنه‌گران و منحرفان در این خصوص فعالیت دارند و فکر می‌کنند می‌توانند مردم را فریب دهند و ملت ایران گذشته آنان را فراموش می‌کنند.

وی با بیان اینکه فتنه‌گران در اقدامات گذشته خود دست به حرکت‌های براندازانه زدند و مردم این اقدامات آنان را فراموش نمی‌کنند، تصریح کرد: فتنه‌گران فکر می‌کنند براساس تعارفات می‌توانند مطالبی را بیان کنند و مردم آن را بپذیرند. مردم ۹ دی‌‌ همان مردم امروز و آینده هستند و اجازه نمی‌دهند فتنه‌گران در پست‌های نظام اسلامی حضور داشته باشند.

دبیر شورای نگهبان قانون اساسی تأکید کرد: اگر این قشر از جریان‌ها احیاناً توبه‌های مصلحتی و فریب‌کارانه می‌کنند، به آن‌ها اعلام می‌کنیم که بین خود و خدایشان توبه کنند. اقدام علیه نظام اسلامی گناه کوچکی نیست و مقابله با اسلام، پیامبر و نظام اسلامی است.

آیت‌الله جنتی با اشاره به اینکه نظام اسلامی ایران زیر نظر ولی‌فقیه و نایب امام زمان (عج) هدایت می‌شود، گفت: فتنه‌گران با چه رویی دوباره می‌خواهند در عرصه‌های نظام حضور پیدا کنند و با مردم مواجه شوند. این قشر از جریان‌ها خود، نظام اسلامی و مردم را به زحمت نیندازند.

وی افزود: معمولاً در انتخابات اختلاف‌ها و درگیری‌هایی به وجود می‌آید که طبیعی است اما این اختلاف‌ها نباید موجب تنش در جامعه شود. هرکس حق دارد برای اینکه به خانه ملت راه پیدا ‌کند، از طریق اقدامات مشروع و معقول فعالیت کند اما نباید از حدود تجاوز کند.

خطیب نمازجمعه امروز تهران با تأکید بر اینکه نباید تقوای سیاسی و انتخاباتی را کنار گذاشت، تصریح کرد: برای اینکه کسی را از صحنه انتخابات خارج کرد، نباید آبرویش را برد و این اقدام بی‌تقوایی را نشان می‌دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به بحث‌های خارجی اشاره کرد و گفت: از کشور ترکیه به جهت اخراج سفیر رژیم‌صهیونیستی از این کشور و قطع روابط اقتصادی تشکر می‌کنیم اما از سوی دیگر ایجاد سپر دفاع موشکی ناتو در ترکیه یعنی حضور نظامی ناتو در منطقه که امنیت منطقه را بر هم می‌زند و مشکلاتی برای مردم منطقه ایجاد می‌کند و این اقدام از ترکیه اسلامی بعید است.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه ترکیه هم می‌خواهد هم غربی، هم شرقی و هم اسلامی باشد، اظهار داشت: این کشور قصد دارد مسلمانان و غیرمسلمانان از اقداماتش راضی باشند که کار مشکلی است.

وی در خصوص وضعیت کشور لیبی گفت: کار لیبی رو به اتمام است و جلاد این کشور در حال حاضر سرگردان است و بالاخره مشخص می‌شود در کجا پنهان شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: لیبی ۷ میلیون جمعیت دارد و کشوری اسلامی است. مردم این کشور روحیه اسلامی، مذهبی، ضدغربی و ضدسعودی دارند که اینجای تشکر دارد.

دبیر شورای نگهبان قانون اساسی با بیان اینکه ۹۵ درصد زنان لیبی محجبه هستند، اظهار داشت: امیدواریم که هر چه زود‌تر در کشور لیبی آرامش بر پا شود و حکومت اسلامی در این کشور شکل بگیرد. نخبگان این کشور باید مراقب باشند که شهدای تقدیم شده به انقلابشان به نفع دشمن تمام نشود و زمام کار را به دست خود بگیرند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بحث لیبی تأکید دارند که باید مردم‌سالاری دینی را به لیبی عرضه کرد، چون تجربه آن را داریم.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه مردم‌سالاری مبتنی بر اسلام و نه شرقی و غربی باید در لیبی حاکم شود، تصریح کرد: اگر مقاومت مردم لیبی ادامه داشته باشد، خداوند نیز با آنان همراه خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در خصوص وضعیت کشور بحرین، گفت: در روز عید سعید فطر حکومت بحرین جوان ۱۴ ساله‌ای را به شهادت رساند که این‌گونه شهادت‌ها تلخ اما به نفع اسلام است و شهادت این نوجوان موج جدیدی را در کشور بحرین ایجاد کرد و نشان داد که دیگر مردم این کشور عقب‌نشینی نخواهند کرد.

دبیر شورای نگهبان قانون اساسی با بیان اینکه ۱۷ شهریور در تاریخ کشورمان برای همه حجت و معتبر است، گفت: رژیم پهلوی در این روز مردم کشورمان را به گلوله بست اما نتیجه این اقدامات مقاومت و استقامت بیشتر بود.

وی در ادامه گفت: آیت‌الله شیخ عیسی قاسم از علمای بحرین اخیراً از سوی وزارت دادگستری این کشور تهدید شده است، در حالی که وی پیگیر حقوق مردم این کشور است و چرا باید از سوی حکومت بحرین تهدید شود؟ در این خصوص علمای ایرانی و حوزه نجف اشرف اعتراضاتی داشته‌اند.

آیت‌الله جنتی در پایان خاطرنشان کرد: اگر آسیبی به شیخ عیسی قاسم وارد شود، تظاهرات در بحرین ۱۰ برابر خواهد شد و تیر خلاصی خواهد بود که به جان حکومت آل‌خلیفه نشانه می‌رود.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates