18.09.2011

بازداشت همكاران BBC در تهران

شفاف: بازداشت عناصر مزدبگير شبكه دولتي انگليس در تهران / تا لحظه مخابره خبر تعدادي از همكاران بي بي سي در مكان هاي مختلف دستگير شدند و مراحل تحويل آنها به دستگاههاي مسوول هم اكنون در جريان است.

باشگاه خبرنگاران: به فاصله 48 ساعت پس از انتشار خبر شناسايي شبکه گسترده ای از عناصر همكار بي بي سي فارسي در تهران خبرنگار حوزه قضايي باشگاه خبرنگاران لحظاتي پيش در گفتگو با يك منبع آگاه كسب اطلاع كرد: ساعتي پيش چند همكار بي بي سي فارسي در مكان هاي مختلف دستگير شدند و مراحل تحويل آنها به دستگاههاي مسوول هم اكنون در جريان است.

بر اساس اين گزارش اين افراد عضو شبكه تامين منافع بي بي سي در تهران و تامین کننده اطلاعات، فیلم، خبر، و گزارش پنهاني با محوريت سياه نمايي در مورد ايران و ملت ايران از محیط های مختلف برای بی بی سی فارسی بودند .

خبرنگار باشگاه خبرنگاران در ساعات آينده پيگير انتشار اسامي دستگير شدگان خواهد بود.

در خبر 48 ساعت پيش باشگاه خبرنگاران يك مقام آگاه با اعلام شناسايي تيم همكاران بي بي سي در تهران گفته بود: برای اقدامات ضد ایرانی این شبکه که در پوشش همکاری با بی بی سی عملا نیازمندیهای سرویس جاسوسی انگلیس را تامین می کرد پول های کلانی به عنوان دستمزد و… به افراد پرداخت شده است و انگیزه ضد ملی و ایرانی سر شبکه ها و همکاران این شبکه نیز مشهود است.

پس از انتشار اين خبر شبكه سخن پراكني بي بي سي در واكنشي منفعلانه به افشاگري باشگاه خبرنگاران مدعي شد:بي بي سي يك شبكه خصوصي و يك موسسه خبر رساني مستقل از دولت براي تهيه و انتشار بي طرفانه اخبار است و معلوم نيست اين افراد قرار است با چه اتهامي مواجه شوند.

البته بي بي سي در اين پاسخ به عمق روابط آلوده خود با وزارت امور خارجه آمريكا ، سيا و mi6 و شبكه هاي رژيم صهيونيستي اشاره نكرد.

در همين زمينه برخي كارشناسان و روزنامه نگاران با اشاره به واكنش منفعلانه بي بي سي فارسي به خبر باشگاه خبرنگاران گفتند: اين شبكه براي سياه نمايي اوضاع ايران در وضعيت بسيار فقيرانه اي قرار گرفته و حتي قادر به پخش برنامه با كيفيت معمولي عليه ايران نيست و هم اكنون نيز با شناسايي همكاران اين شبكه در تهران در توليدبرنامه بي بي سي اخلال به وجود آمده است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates