11.12.2011

عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با فارس: ایران ‘تکنولوژی رمزگشایی’ از اسناد پهپاد RQ-170 را در اختیار دارد

خبرگزاری فارلس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت که جمهوری اسلامی ایران با ‘تکنولوژی فوق‌پیشرفته‌ای’ که در اختیار دارد، اسناد و اطلاعات همراه پهپاد جاسوسی آمریکا را ‘رمز گشایی’ خواهد کرد.
خبرگزاری فارس: ایران ‘تکنولوژی رمزگشایی’ از اسناد پهپاد RQ-170 را در اختیار دارد

سید حسین نقوی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به خارج کردن کنترل هواپیمای جاسوسی آمریکا از اختیار CIA توسط نیروهای مسلح کشورمان گفت: هواپیماهای بدون سرنشین با تکنولوژی هدایت از دور هدایت می‌شوند لذا اگر کشوری تکنولوژی هدایت از دور پهپادهای بدون سرنشین را در اختیار داشته باشد، می‌تواند هواپیماهای جاسوسی را در مدار هدایت خود قرار دهد.

وی در این زمینه افزود: هواپیمای جاسوسی RQ-170 دارای مکانیزم پیچیده و تکنولوژی الکترونیکی فوق پیشرفته است و در واقع این هواپیما نماد تکنولوژی برتر آمریکایی‌ها محسوب می‌شود.

عضوکمیسیون سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: وقتی چنین پهپادی با این همه تکنولوژی و مراقبت توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران شکار می‌شود، این موفقیت نشان‌دهنده تکنولوژی بالای دفاعی ایران در دفاع از حریم هوایی خود است.

نقوی با بیان اینکه ایران امروز می‌تواند هر نوع مهاجمی را با هر تکنولوژی پیشرفته‌ای که باشد، در برابر تکنولوژی و علم پیشرفته خود به زانو درآورد، تأکید کرد: دستیابی ایران به چنین تکنولوژی‌هایی، قدرت‌های بزرگ را به وحشت انداخته و آمریکا امروز از تکنولوژی‌ها و قدرت چنگ الکترونیک ایران در هراس است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها پس از به ‘دام افتادن’ پهپاد پیشرفته خود به شدت نگران اسناد همراه این پرنده هستند ولی باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران با ‘تکنولوژی فوق‌پیشرفته‌ای’ که در اختیار دارد، اسناد و اطلاعات همراه پهپاد جاسوسی آمریکا را ‘رمز گشایی’ خواهد کرد.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس در پایان اظهار داشت: رمزگشایی از اطلاعات پهپاد RQ-170 آمریکایی‌ها، اطلاعات مهمی را در اختیار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد داد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates