11.12.2011

فرضیه های رژیم صهیونیستی از چگونگی شکار پهپاد+عکس

شفاف: ایران ممکن است از هیچ یک از این کشور ها کمک نگرفته باشد ، اما در عین حال ممکن است ماموران اطلاعاتی ایران در قالب صد ها دانشمندی که در آمریکا در صنایع مرتبط با ساخت چنین هواپیماهای بدون سرنشینی فعالیت می کنند اطلاعات این گونه هواپیماها را در اختیار گرفته باشد.
تابناک: کارشناسان اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اسرائیل چندین روز پس از شکار هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به دنبال گمانه زنی درباره چگونگی انجام چنین عملیاتی هستند .

«دبکا فایل» در این زمینه 5 فرضیه را مطرح کرده و نوشته که هر کدام از این فرضیه ها به تنهایی یا به صورت ترکیبی احتمال دارد در این عملیات نقش ایفا کرده باشند . این پنج فرضیه عبارتند از :

1- نفوذ ایران در پایگاه آمریکایی ها در قندهار جایی که آمریکایی هواپیماهای بدون سرنشین خود را برای عملیات مخفی در آنجا نگه داری می کند.

2- پاکستان در ماه های اخیر با آمریکا مشکلاتی داشته است ، مشکلاتی که از زمان عملیات آمریکا در خاک پاکستان برای کشتن بن لادن شروع و به حمله نیروهای آمریکایی به پاسگاهی در پاکستان و قتل 24 سرباز پاکستانی در هفته های اخیر ختم شده بود . یک احتمال هم این است که نیروهای اطلاعاتی پاکستان برای تحقیر باراک اوباما اطلاعاتی را درباره این هواپیما به ایرانی ها داده باشند .

3- احتمال بعدی کمک چین به ایران است .  در زمان عملیات آمریکایی ها برای کشتن بن لادن ، آمریکایی ها از هلی کوپترهایی استفاده کرده اند که به دلیل جنس خاص آن از دید رادار های پاکستانی مخفی مانده است . در همان زمان وقتی که در حین آن عملیات یکی از هواپیماهای آمریکایی سقوط کرد مقامات پاکستانی از چینی ها خواستند که مواد به کار رفته و سنسور هایی این هلی کوپتر را مورد بررسی قرار دهند ، از آنجا که جنس هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی از همان موارد رادار گزیز به کار رفته در ساخت هلیکوپتر ساقط شده آمریکایی بوده احتمالا چینی ها اطلاعات تحلیلی خود را در اختیار ایران قرار داده اند .

4- روسیه 25 اکتبر اعلام کرد که یک سیستم قابل حمل نظامی به ایران فروخته است که این سیستم می تواند هواپیماهای بدون سرنشین و یا راکت هایی را که به هدف نزدیک می شوند را شناسایی کنند . البته این سیستم بخشی از یک سیستم بسیار پیشرفته تر است که هنوز به صورت کامل در اختیار ایران قرار گرفته نشده است .در صورت فروش کامل این سیستم به ایران این کشور قادر خواهد بود ورود هر هواپیما یا راکتی را پیشاپش به خاک خود را شناسایی کند .

5- ایران ممکن است از هیچ یک از این کشور ها کمک نگرفته باشد ، اما در عین حال ممکن است ماموران اطلاعاتی ایران در قالب صد ها دانشمندی که در آمریکا در صنایع مرتبط با ساخت چنین هواپیماهای بدون سرنشینی فعالیت می کنند اطلاعات این گونه هواپیماها را در اختیار گرفته باشد.
پهپاد

اگر چه مقامات صهیونیستی می کوشند که به تقلیل توان ایران در شناسایی و شکار هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بپردازند ، اما با این وجود و بر اساس چنین ذهنیتی آنان هیچگاه نتوانسته اند توان اطلاعاتی ایران را نادیده بگیرند و به نوعی در همه تحلیلها و فرضیه های خویش به صورت ضمنی و گاه به صورت آشکار به توان بالای اطلاعاتی ایران اعتراف می کنند ، گو اینکه استفاده از تکنولوژی مدرن نظامی هم یکی از پتانسیل های هر کشوری برای حفاظت از خود در برابر تهدیدات خارجی است .

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates