14.12.2011

اختلاف در آمریکا بر سر RQ170 / چنی:‌باید بمبارانش می کردیم ؛ کاخ سفید:‌ نمی شد

عصرایران: معاون جرج بوش افزود: لبته به من گفته اند كه مشاوران آقاي اوباما سه گزينه مشخص براي نابودي اين هواپيماي جاسوسي روي ميز او قرار داده اند اما او با هر سه گزينه مخالفت كرده است .
ديك چني از چهره هاي محافظه كار آمريكايي و معاون جورج بوش رييس جمهوري پيشين آمريكا در اظهار نظري درباره افتادن هواپيماي جاسوسي پيشرفته آمريكا به دست ايران با انتقاد از نحوه رفتار دولت اوباما با اين موضوع گفت كه رييس جمهوري آمريكا بايد پس از اطلاع از افتادن اين هواپيما به دست ايران سريعا دستور حمله هوايي به ايران براي نابودي اين هواپيماي جاسوسي را صادر مي كرد.

به گزارش عصر ايران چني در مصاحبه دوشنبه شب خود با شبكه سي ان ان با انتقاد از عملكرد اوباما در اين باره گفت :‌ ” واكنش درست در قبال اين حادثه آن بود كه سريعا پس از اطلاع از محل فرود آن، هواپيماهاي جنگنده ما آن محل را بمباران مي كردند تا اين هواپيما سالم به دست ايران نيفتد ، البته به من گفته اند كه مشاوران آقاي اوباما سه گزينه مشخص براي نابودي اين هواپيماي جاسوسي روي ميز او قرار داده اند اما او با هر سه گزينه مخالفت كرده است . ”

چني افزود :‌”‌يكي از گزينه ها اعزام افرادي براي بازسازي و به كار انداختن مجدد اين هواپيما ، گزينه ديگر فرستادن افرادي براي بازگرداندن و يا نابودي آن در محل و گزينه سوم نيز حمله هوايي براي امحاي اين هواپيما بوده است كه رييس جمهور اوباما با هر سه اين گزينه ها مخالفت مي كند و در عوض از ايران درخواست مي كند كه اين هواپيما را تحويل آمريكا دهد در حالي كه آنها هيچ تمايلي به اجابت اين خواسته ندارند.

در واكنش به انتقادات چني كاخ سفيد گفته است كه تصميم به عدم انجام سه گزينه تصميمي جمعي بوده كه همه مقامات نظامي و اطلاعاتي و مشاوران با اتفاق آن را اتخاذ كرده اند.

گفتني است هفته گذشته يك هواپيماي جاسوسي فوق پيشرفته آمريكا در عمق 250 كيلومتري خاك ايران به دست سپاه پاسداران انقلاب اسلامي افتاد.

جمهوري اسلامي ايران با اعتراض شديد نسبت به نقض حاكميت ملي اش از سوي آمريكا اعلام كرده است كه پرونده اين نقض آشكار تعهدات بين المللي از سوي آمريكا را در مجامع بين المللي مطرح خواهد كرد .

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates