10.04.2012

محمدرضا زائری٬ مدیر مسئول نشریه «خیمه»: کسی از ترس قوه قضائیه جرات حرف زدن ندارد

دیگربان: محمدرضا زائری٬ مدیر مسئول نشریه «خیمه» با انتقاد از ترفند‌های انتخاباتی صدا و سیما در ایام انتخابات گفته عملکرد قوه قضائیه «باعث شده که کسی جرات نکند در رسانه‌ها حرفی بزند.»

به گزارش روز دوشنبه (۲۱ فروردین) خبرگزاری فارس٬ آقای زائری این مطلب را در نشست «رسانه‌ و انتخابات» که در محل این خبرگزاری برگزار شد٬ بیان کرده است.

به گفته وی٬ بازداشت روزنامه‌نگاران و منتقدان از سوی قوه قضائیه «باعث می‌شود ما به جای داشتن خبرنگاری آگاه و تحلیل‌گر، یک سری افراد چاپلوس و متملق را ترویج دهیم.»

زائری افزوده که شیوه «انتقاد کردن و بلافاصله بازداشت شدن» بسیار خطرناک است.

مهمترین گفته‌های محمدرضا زائری:
● بدون ملاحظه باید گفت بعضی دوستان متدین و حزب‌اللهی معتقدند باید برای حفظ نظام هر کاری انجام داد.

● اینکه کسانی به اسم انقلابی‌گری خبری را که از موثق بودن آن اطلاع ندارند، منتشر می‌کنند این کارشان با فسق و فجور هیچ تفاوتی ندارد.

● وقتی در یک فاصله زمانی کوتاه چیزهایی که تا دیروز پخش آن از رسانه ملی هیچ توجیهی برای آن وجود نداشته به یکباره آزاد می‌شود، چه معنایی دارد؟ ما قرار نبود مردم را اینگونه به پای صندوق‌های رأی بیاوریم.

● متاسفانه رسانه ملی برای اینکه مردم ماهواره نبینند، خودش برنامه‌هایی مثل ماهواره پخش می‌کند در حالی که مردم اگر بخواهند آن را ببینند اصل‌اش را ملاحظه می‌کنند.

● مگر کسی با لودگی و طنز به پای صندوق رای می‌آید که ما با پخش چنین برنامه‌هایی می‌خواهیم مردم را به پای صندوق رای بکشانیم؟

● مردم متوجه هستند که این برنامه‌ها {رقص و آواز} برای نوروز نبوده و برای انتخابات است و از این رو مطمئن هستند چنین برنامه‌هایی بعد از انتخابات تا چهار سال تعطیل خواهد شد.

● اگر این نرخ تورم در هر کشوری جز ایران رخ می‌داد، مردم برای اعتراض به خیابان می‌ریختند اما آن‌ها به خاطر انقلاب اسلامی، قرآن و اسلام این کار را نمی‌کنند.

● فردی که نیروی انتظامی او را به دلیل حجابش می‌گیرد، ما در شب انتخابات وی را به‌عنوان الگو در تلویزیون نشان می‌دهیم.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates