11.04.2012

صادرات نفت ایران به اسپانیا قطع شد/ ایتالیا و آلمان در دستور بررسی

مهرنیوز: منابع مطلع از قطع صادرات 200 هزار بشکه ای نفت ایران به اسپانیا خبر می دهند و همچنین احتمال قطع صادرات نفت به برخی از پالایشگاه های ایتالیایی نیز قوت گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، منابع مطلع از قطع صادرات نفت ایران به اسپانیا خبر می دهند، در عین حال قطع صادرات نفت به پالایشگاه های کشور ایتالیا نیز در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است.

بر پایه این گزارش، طبق جدیدترین تصمیم وزارت نفت و در تداوم قطع صادرات نفت به برخی از کشورهای اروپایی، فروش نفت ایران به اسپانیا هم متوقف شد.

در همین حال خبر می رسد که قطع صادرات نفت ایران به کشور ایتالیا نیز در دستور کار بررسی وزارت نفت قرار گرفته است.

پیگیری های خبرنگار مهر نشان می دهد که در روزهای اخیر مکاتباتی از سوی شرکت ملی نفت ایران با برخی از پالایشگاه های نفت ایتالیا مبنی بر امضای قراردادهای بلندمدت فروش نفت صورت گرفته است.

همچنین مطرح شده است که در صورتی که پالایشگاه های نفت ایتالیا حاضر به امضای قراردادهای بلندمدت نباشند، فروش طلای سیاه به این کشور اروپایی نیز قطع خواهد شد.

رویترز نیز در روز جاری با انتشار گزارشی از کاهش صادرات نفت ایران به اسپانیا از ابتدای سال جاری خبر داده بود.

همچنین العالم نیز با انتشار خبری عنوان کرد، ایران صادرات نفت به اسپانیا را قطع کرده و اکنون در حال بررسی قطع صادرات نفت به ایتالیا و آلمان است.

وزیر نفت امروز با اشاره به توقف صادرات نفت ایران به 2 پالایشگاه یونانی، از توقف فروش نفت خام ایران به چند پالایشگاه دیگر اروپایی تا چند روز آینده خبر داده بود.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates