02.05.2012

همزمان با افزایش تولید اوپک، رویترز: تولید نفت ایران به کمترین رقم در 20 سال گذشته رسید

عصرایران: عربستان، لیبی و عراق توانسته اند با افزایش تولید نفت خود کاهش تولید نفت خام ایران را جبران کنند.تولید نفت خام عربستان از 10 میلیون بشکه در روز گذشت. این کشور به مصرف کنندگان نفت خام اعلام کرده که آمادگی دارد میزان بیشتری از نفت خام را به آنها صادر کند.

براساس گزارش رویترز، تولید نفت خام ایران به کمترین میزان در 20 سال گذشته رسید.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز این در حالی است که تولید نفت اوپک در ماه گذشته میلادی (آوریل) به بالاترین رقم در چهار سال گذشته (از سپتامبر 2008 تاکنون) رسیده است.

براساس این گزارش، عربستان سعودی، لیبی و عراق توانسته اند با افزایش تولید نفت خود کاهش تولید نفت خام ایران را در بازار جبران کنند.

براساس آمارگیری رویترز از شرکت های نفتی، مقامات مسئول در اوپک و تحلیلگران، رقم میانگین تولید نفت خام 12 عضو اوپک از 31 میلیون و 320 هزار بشکه نفت خام در روز در ماه مارس گذشته، به 31 میلیون و 750 هزار بشکه در ماه گذشته میلادی ( آوریل) رسید.

همچنین عراق در ماه گذشته میلادی با راه اندازی دومین پایانه صادراتی نفتی خود در ساحل خلیج فارس، شاهد بیشترین رقم صادرات نفت خام بود.
تولید نفت خام عراق در ماه گذشته میلادی از سه میلیون بشکه در روز عبور کرده است. در ماه گذشته میلادی میزان تولید نفت عراق نسبت به ماه قبل از آن 230 هزار بکشه افزایش یافت.

همچنین میزان تولید نفت خام عربستان سعودی در ماه گذشته میلادی هم از 10 میلیون بشکه در روز گذشت. این کشور همچنین به مصرف کنندگان نفت خام اعلام کرده که آمادگی دارد میزان بیشتری از نفت خام را به آنها صادر کند.

تولید نفت خام لیبی هم به بالاترین رقم پس از انقلاب اخیر در این کشور و سرنگونی حکومت معمر قذافی رسید.

در همین حال ، تولید نفت خام ایران نیز در ماه گذشته میلادی به رقم سه میلیون و 150 هزار بشکه در روز رسید. این رقم کمترین میزان تولید ایران از سال 1990 تاکنون به شمار می رود.

تولید نفت خام ایران در سال 1990 به رقم سه میلیون و 88 هزار بشکه نفت خام در روز رسیده بود.

گفتنی است هم اکنون به دلیل تحریم های شورای امنیت و تحریم های یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا، سرمایه گذاری شرکت های خارجی در صنایع نفت ایران، واردات کالا و دانش برای فعالیت در صنعت نفت ایران با محدودیت روبه رو شده است.همچنین صادرات نفت خام ایران با مشکلاتی در زمینه بیمه نفتکش ها و دریافت پول نفت صادراتی دست و پنجه نرم می کند ولی با این حال ، صادرات نفت همچنان ادامه دارد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates