24.05.2012

واکنش رئیس قوه قضائیه به ادعای مطهری: اگر در سپاه کسانی تخلف کرده باشند، ربطی به خود سپاه ندارد

خُسن آقا: یکی نیست از این الدنگ بپرسه خوب مردک به تو چه که بجای سپاه پاسخگو شدی!
شبکه‌ایران: آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی در خصوص مسائلی چون دادگاه فساد بزرگ بانکی، سالزوز فتح و آزادی خرمشهر، سخنان علی مطهری و … اظهار نظر کرد.

به گزارش شبکه ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی قوه قضائیه، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تبریک و تهنیت حلول ماه رجب و میلاد امام محمد باقر (ع) آزادی خرمشهر را یک حادثه تاریخی برای ملت ایران و اسباب عبرت‌آموزی برای آیندگان دانست و گفت: ‌در فضایی که کشور و نظامی اسلامی ما در شرایط مناسبی به لحاظ نظامی و اقتصادی قرار نداشت و کشورها و قدرت‌های غربی و شرقی همه توانشان را در مقابله با نظام نوپای ما به کار گرفته بودند، رژیم بعثی صدام با پیشرفته‌‌ترین ابزار نظامی و با حمایت کشورهای شرق و غرب و مزدوران منطقه‌ای شدیدترین حملات را علیه کشور و نظام ما انجام داد، اما به موفقیتی نرسید و جوانان رزمنده ما در بدترین شرایط اقتصادی و نظامی کشور توانستند خرمشهر را آزاد کنند.

رئیس قوه قضاییه آزادی خرمشهر را هدیه الهی به مردم با ایمان و رزمندگان پرتوان ایران برشمرد و افزود: آزادی خرمشهر نشان داد که اگر ملتی با صلابت در ایمان و اعتقاد دینی و تحت رهبری یک رهبر خردمند دینی به حرکت دربیاید، تمام امور نشدنی و غیرممکن، برایش امکانپذیر خواهد شد. آملی لاریجانی با اشاره به این‌که آزادی خرمشهر برای همیشه در تاریخ پرصلابت ایران اسلامی باقی است به تشریح شرایط فعلی جامعه اسلامی ایران پرداخت و گفت: اکنون هم فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها و فشارهای سیاسی کم نیست و در چنین شرایطی فقط اتحاد، انسجام، ایمان، همدلی و توانایی مردم و اتکا به رهبری امت و ولایت تنها راه برون‌رفت از مشکلات است.

وی در ادامه به آغاز دور دوم مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 اشاره کرد و با تاکید بر این‌که ملت و مسئولان ایران اسلامی هرگز از حق مسلم و طبیعی خود در مسئله هسته‌ای عقب‌نشینی نخواهد کرد و پیشرفت‌های هسته‌ای درحقیقت سند افتخار ایران اسلامی است اظهار داشت: مردم و مسئولان ما درباره پیشرفت‌های هسته‌ای خود اتفاق‌نظر دارند و هیئت مذاکره‌کننده هرگز برسر اصل مسئله غنی‌سازی هسته‌ای معامله‌ای نخواهد کرد. رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این‌که ایران همواره اهل مذاکره منطقی و تعامل عادلانه بوده است به نظر مقام معظم رهبری درباره حرام بودن دستیابی، تولید و استفاده از سلاح هسته‌ای اشاره کرد و خطاب به غربی‌ها گفت: به استناد احکام دینی و تعالیم و ارزش‌های اخلاقی و از همه مهم‌تر به اتکای فتوای رهبر سیاسی و دینی خود هرگز به سمت تولید و استفاده از سلاح‌ هسته‌ای نخواهد رفت و هیچ ضمانتی در این زمینه برای غربی‌ها از این بالاتر وجود ندارد. آیت‌الله آملی لاریجانی خواستار مذاکره منطقی غربی‌ها و احترام آنان به حق طبیعی و مسلم ملت ایران و تلاش در جلب اعتماد مردم و مسئولان ایران شد و گفت: در صورت تلاش غربی‌ها برای مذاکرات منطقی و احترام به خواست مردم ایران امکان توافق وجود دارد.

رئیس قوه قضاییه در ادامه به تشکیل مجلس نهم اشاره کرد و با تاکید بر برگزاری سالم و قانونی انتخابات که به تایید شورای نگهبان رسید، برخی از اظهارنظرها درباره روند این انتخابات را موجب تلخ شدن شیرینی حضور گسترده مردم و بهانه‌ای برای جنجال‌آفرینی رسانه‌های غربی دانست و گفت: در فضایی که کشورها و رسانه‌های غربی و برخی اذناب داخلی آنان همواره در پی کمرنگ‌ کردن حضور مردم در انتخابات بودند ولی مردم حضور گسترده‌ای داشتند و با رای خود افراد منتخب را به مجلس فرستادند، طرح برخی مطالب و زیرسوال بردن سلامت انتخابات در چنین فضایی شایسته نیست. آملی لاریجانی ظرفیت‌ها و اختیارات مجلس شورای اسلامی را برحسب قانون اساسی بسیار بالا برشمرد و پرداختن به آن را موجب تقویت نظام دانست و با تاکید بر این‌که همگان باید در راس امور بودن مجلس را باور داشته باشند و بپذیرند، افزود: اگر ظرفیت‌ها، اختیارات و وظایف مجلس شورای اسلامی بدرستی درک و فهم و به آن عمل شود، دیگر چنین سخنانی مطرح نخواهد شد.

وی سپاه پاسداران را نهادی قدرتمند با وظایف قانونی خاص برشمرد و اظهار داشت: اگر در سپاه کسانی تخلف کرده باشند، ربطی به خود سپاه ندارد. کما این‌که در خود مجلس و یا قوه قضاییه و دولت نیز امکان تخلف وجود دارد. رئیس قوه قضاییه با برحذر داشتن نمایندگان مجلس و دولت و قوه قضاییه و تمام مسئولان از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای همگان را به حل و فصل مشکلات مردم بویژه مشکلات اقتصادی فراخواند وگفت: باید همه دست به دست هم بدهیم تا مشکلات مردم کمتر شود و کشور به سمت شکوفایی و توسعه بیشتر پیش برود. آملی لاریجانی در ادامه سخنان خود به برگزاری مستمر دادگاه فساد بانکی و دادگاه بیمه اشاره کرد و گفت: در ماه‌های اخیر همواره و در تمام جلسات مسئولان عالی قضایی به موضوع برگزاری دادگاه فساد بانکی اشاره کرده‌ام تا کاملا مشخص شود که قوه قضاییه قاطعانه پیگیر مبارزه و برخورد با فساد است و ملت ایران بزودی شاهد نتیجه عادلانه این دادگاه و دیگر دادگاه‌های رسیدگی به مفاسد خواهند بود. رئیس قوه قضاییه طولانی شدن برگزاری دادگاه فساد مالی اخیر را به دلیل بررسی دقیق مستندات آن اعلام و تاکید کرد: امیدوارم نتیجه این دادگاه و دادگاه بیمه عبرتی ماندگار برای همه کسانی شود که فکر می‌کنند می‌توانند با سوءاستفاده از مناصب و قدرت‌های اجرایی و با رانت‌های مختلف به مال و ثروت برسند و ملت بزرگوار باید بدانند که تبعیضی در رسیدگی به اتهامات متهمان فساد اقتصادی در هر رده و مقامی که باشند نداریم.

آیت‌الله آملی لاریجانی با تبریک فرارسیدن ماه رجب این ماه را فرصتنی مغتنم برای تمام مومنان و بویژه مسئولانی دانست که به اقتضای مسئولیت‌های خود اشتغالات فراوان اجرایی دارند، در این ماه می‌توانند با پرداختن به ادعیه و مناجات‌های آن به پالایش روحی خود بپردازند. رئیس قوه قضاییه ادعیه خاص این ماه بزرگ را بسیار قابل توجه دانست و گفت: نظیر ادعیه‌ای که در این ماه آمده، در ماه‌های دیگر کمتر دیده شده است و این ماه شریف براساس آیات و روایات متعدد، فرصتی مغتنم برای توبه و انابه و بازگشت به حق تعالی و رسیدن به کمال الهی است. در جلسه مسئولان عالی قضایی همچنین معاون اول قوه قضاییه گزارشی از اقدامات و عملکرد کارگروه تعیین کارگروه مصادیق و راهکارهای عملی و اجرایی سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را ارائه نمود که پس از بحث و بررسی توسط مسئولان عالی قضایی، از سوی رئیس قوه قضاییه دستورات مقتضی صادر شد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates