03.10.2012

تعطیلی بازار تهران در اعتراض به نوسان شدید ارز + روایت یک ارزشی

بازتاب‌امروز: بسیاری از بازاریان در اعتراض به شرایط بی ثبات ارزی مغازه های خود را تعطیل کرده و در مبادی بازار مانند سبزه میدان تجمع کردند

پس از یک هفته نوسانات شدید ارز، بازار تهران صبح امروز در اعتراض به نابسامانی حاکم بر بازار ارز به حال تعطیل درآمد.

به گزارش خبرنگار “بازتاب” بسیاری از بازاریان در اعتراض به شرایط بی ثبات ارزی مغازه های خود را تعطیل کرده و در مبادی بازار مانند سبزه میدان تجمع کردند.

نوسانات شدید ارزی که از هفته قبل آغاز شده است، باعث شد قیمت دلار مقابل ریال از 2200 تومان تا قریب 4000 تومان نوسان کند و این نوسانات شدید عملا خرید و فروش کالا را غیرممکن کرده است.

روز گذشته ظاهرا با تزریق ارز به بازار توسط بانک مرکزی، ابتدا قیمت ارز از 4000 تومان به 3200 تومان سقوط کرد، اما با سخنان احمدی نژاد در کنفرانس خبری بار دیگر به 3600 تومان افزایش یافت.

گفته می شود بازاریان از دادن شعار خودداری کرده و صرفا اقدام به تجمع سکوت کرده اند.

یک شاهد عینی حاضر در بازار اعلام کرد که ساعت 12 و سی دقیقه خیابان اصلی بازار باز است و بازارها تقریبا بسته است و حضور مشتریان و خود بازاریان در بیرون از مغازه ها باعث شلوغی شده است.

در این حال کبری آسوپار از فعالان ارزشی در شبکه اجتماعی گوگل پلاس نوشته است:

دیروز پیامک هایی به بازاریان رسیده که چهارشنبه بازار بزرگ تهران در اعتراض به تورم در اعتصاب بوده و تعطیل است. صبح امروز بازاری ها به محل کار رفتند؛ اما مجدداً پیامک های مشابه رسیده و بعد هم عده ای به داخل بازار ریخته و با داد و فریاد از بازاریان خواستند که کرکره ها را پایین بکشند. قدیمی های بازار از بیم ضرر رساندن این افراد به مغازه هایشان، کرکره ها را پایین کشیدند و از نیروی انتظامی درخواست کمک کردند… هم اکنون بازار قدیم تهران تعطیل است.این ها را از صحبت با کسی که در بازار مغازه ی شلوارفروشی دارد، دریافتیم.

تصاویر دیروز بازار هنگام کنفرانس احمدی نژاد


پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates