11.10.2012

نگرانی پلیس نیویورک از احتمال حملات تروریستی ایران

رادیوفردا: ريموند کِلی، رئيس پليس نيويورک، می‌گويد: «پليس اين شهر نگران احتمال عمليات تلافی جويانه ايران است.»

به گزارش ۱۹ مهرماه روزنامه نيويورک پست، رئيس پليس نيويورک که سه شنبه، ۱۸ مهر در کنفرانس «ضد تروريسم پليس نيويورک» سخن می‌گفت، افزود: «جنگ احتمالی بين ايران و اسرائيل موجب نگرانی پليس نيويورک است، چرا که در اين شهر يهوديان زيادی زندگی می‌کنند.»

مقامات اسرائيلی بارها اعلام کرده اند که ايران هسته‌ای خطری برای موجوديت اين کشور به شمار می‌رود و افزوده‌اند که ایران مجهز به بمب هسته‌ای را تحمل نخواهند کرد. ایران نیز بارها اعلام کرده است که در صورت حمله اسرائیل، این کشور را نابود خواهد کرد.

کوين يورک، رئيس بخش اطلاعاتی پليس نيويورک نيز ۱۸ مهرماه در این کنفرانس گفت نيروهای پليس اين شهر نگران احتمال عمليات انتقام جويانه از سوی حزب الله [لبنان] و ايران هستند.

آقای یورک در ادامه افزود: «سال گذشته (۲۰۱۱) حملات و توطئه‌های مهمی در جهان صورت گرفته و انبار کردن مواد منفجره در سطح جهانی افزايش يافته است.»

رئیس بخش اطلاعاتی پلیس نیویورک در ادامه تأکید کرد که به اعتقادی وی افزایش این دست حملات و توطئه‌ها، رابطه مستقیمی با برنامه هسته‌ای ایران و تنش‌های ایجاد شده پیرامون آن دارد. وی توضیحی در مورد نحوه رابطه این حوادث با برنامه هسته‌ای ایران نداد.

دولت آمریکا بهمن‌ماه سال گذشته اظهار کرده بود که اگرچه تهدید معتبر و مشخصی در خصوص توطئه‌های احتمالی ایران در دست نیست، پلیس لس‌آنجلس و نیویورک نسبت به احتمال هر گونه حمله تروریستی از سوی ایران بیمناک است.

مهرماه سال گذشته، آمریکا دو شهروند ایرانی به نام‌های منصور ارباب سیر و غلام شکوری را به دست داشتن در توطئه ترور سفیر عربستان سعودی در واشینگتن متهم کرد. جمهوری اسلامی دست داشتن در این توطئه را رد کرده است.

مقام‌های اسرائیلی و برخی منابع غربی جمهوری اسلامی نیز ایران را به دست داشتن در برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های تروریستی که در چند وقت اخیر در جمهوری آذربایجان، بانکوک تایلند، تفلیس گرجستان، دهلی نو در هند، و کنیا در آفریقا کشف شده، متهم می‌کنند، اما ایران تمامی این اتهامات را رد می‌کند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates