12.10.2012

قاسم سلیمانی؛ رئیس جمهور آینده محافظه‌کاران؟

خُسن آقا: الحق که باید به این پاسدارها تبریک گفت به این می‌گویند کودتای خزنده بی سر و صدا!
مشرق‌نیوز» پیش‌بینی کرد در انتخابات آتی ریاست جمهوری٬ مردم به خاطر حضور چهره‌های محافظه‌کار تکراری٬ رغبتی به شرکت در انتخابات نداشته باشند و قاسم سلیمانی می‌تواند بهترین گزینه ریاست جمهوری باشد.

متن خلاصه شده این یادداشت:

– {قاسم سلیمانی} سال‌هاست در سکوت به ادای تکلیف خود مشغول است و به همین دلیل بیش از آنکه در داخل و نزد خودی‌ها شناخته شده باشد در میان دشمنان نظام و انقلاب و اسلام شناخته شده است. و طبیعی است که دشمنان توصیفی منصفانه از حاج قاسم ارائه نکنند اما قادر به مخفی کردن توانایی‌ها و قدرت موثر او در مدیریت و فرماندهی نیز نبوده‌اند.

-تکرار اسامی تکراری در این روز‌ها، نوعی از دلزدگی به فضای انتخاباتی کشور حاکم کرده است. خیلی‌ها با یاس از چهره‌هایی به عنوان رئیس جمهور آینده نام می‌برند که امتحان خود را در مباحث دیگر پس داده و رغبتی برای شرکت در انتخابات و امید چندانی برای بهبود اوضاع کشور در آینده در مردم ایجاد نمی‌کنند.

– تجربه ثابت کرده که به رئیس جمهور تئوری‌پرداز، خود فیلسوف بین، متفرعن، کم ظرفیت، بی‌جنبه و… نیازی نداریم. رئیس جمهور باید مجری قانون، مطیع رهبری، دارای مجموعه بدنه هماهنگ اجرایی، صاحب درک دقیق از اهداف و برنامه‌های کلان نظام و مومن به آن باشد و کوچک‌ترین شائبه‌ای از ایستادگی در برابر رهبری و بی‌اعتنایی به راهبرد‌ها و سیاست گذاری‌های اعلام شده از جانب ایشان در سوابق او موجود نباشد.

-رئیس جمهور آینده باید چهره‌ای با خصوصیات حاج قاسم باشد! مقتدری در برابر بیگانه و تسلیم در برابر قانون. کسی که حدود و حریم خود را می‌شناسد و هر چه در دنیا مشهور‌تر و معروف‌تر شود، بر تواضعش در برابر نظام و انقلاب و رهبری آن افزوده می‌شود و داشته‌ها و یافته‌های خود را مدیون اسلام و نظام و رهبری می‌داند و به جای تمجید از من و نیروی من و مجموعه تحت امر من، از نظام و انقلاب اسلامی و شایستگی‌ها و توان مهندسی آن تمجید می‌کند.

– شاید حاج قاسم کوچک‌ترین تمایلی به نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری نداشته باشد و ادای تکلیف در مسئولیت کنونی را با هیچ چیز دیگر عوض نکند. مهم آن است که بدانیم رئیس جمهور آینده باید چه خصوصیاتی داشته باشد و اینکه در مملکت قحط الرجال نیست و فراوانند چهره‌هایی مفید و موثر که گمنامی را بر نام و نشان و جنجال و هیاهو و تبلیغات ترجیح داده و از شهرت و قدرت طلبی گریزانند.

-حاج قاسم هم اکنون چهره‌ای بین‌المللی است و نیازی به ریاست جمهوری ندارد. دشمنان او را و توانایی‌هایش را به خوبی می‌شناسند و می‌دانند او کسی نیست که در حسرت مذاکره و رابطه له له بزند. دوستان هم می‌دانند که او تاکنون لبخند رضایت ولی فقیه را با دنیا معاوضه نکرده و از مصادیق «و من ینتظر» است.

انتخابات آینده ریاست جمهوری به چهره‌هایی جدید، با ظرفیت، توانمند، مدیر، مودب و با اخلاقی چون او نیاز دارد و در این صورت چه نیازی است که با تکرار نام چند چهره تکراری نه چندان دلچسب، ذائقه جامعه را تلخ و مردم را نسبت به آینده نظام دلسرد کنیم؟

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates