14.10.2012

اشپیگل: ایران نقشه خرابکاری در خلیج فارس را ریخته است

دویچه‌وله: به گزارش “اشپیگل آنلاین”، سپاه پاسداران قصد دارد با ایجاد تصادفی برای یک نفتکش تنگه هرمز را ببندد و آب خلیج فارس را آلوده کند. قرار است این خرابکاری پاسخی به تحریم‌های غرب باشد.

به گزارش “اشپیگل آنلاین”، طبق اطلاعاتی که سازمان‌های اطلاعاتی غرب جمع‌آوری کرده‌اند، سردار محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران که به عنوان یکی از فرماندهان تندروی سپاه شناخته شده است، همراه با سردار علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، نقشه‌ای برای خرابکاری ریخته‌اند که در صورت اجرای آن فاجعه‌ای زیست‌محیطی رخ می‌دهد و تمامی منطقه خلیج فارس به خطر می‌افتد.

“اشپیگل آنلاین” می‌نویسد، سند این نقشه را که اسم رمز آن “آب گل‌آلود” است و به عنوان سندی “کاملا سری” طبقه‌‌بندی شده در دست دارد. بر اساس این نقشه، تنگه هرمز از طریق فاجعه‌ای که به عمد برای یک نفتکش بوجود می‌آید، به طور گسترده آلوده می‌شود.

در این نقشه پیش‌بینی‌ شده است که بدین ترتیب راه‌های کشتیرانی برای نفتکش‌های بین‌المللی بسته خواهند شد. همچنین کشورهای عربی مجاور که موضعی خصمانه در برابر جمهوری اسلامی اتخاذ کرده‌اند، “مجازات” می‌شوند. طبق پیش‌بینی سپاه پاسداران، کشورهای غربی هم مجبور خواهند شد در پاکیزه‌سازی آب خلیج فارس شرکت کنند و احتمالا بدین خاطر مجبور می‌شوند به تحریم‌های خود علیه ایران پایان دهند.

“اشپیگل آنلاین” به این اشاره می‌کند که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی همچون “حکومتی در درون حکومت” عمل می‌کند که نه تنها متشکل از نیروهای مسلح نیرومند است، بلکه بر بخش‌های گوناگون اقتصاد ایران نیز چنگ انداخته است.

به گزارش این رسانه آلمانی، نقشه خرابکاری سپاه پاسداران هم اکنون نزد علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است که بایستی به عنوان بالاترین مقام تصمیم‌گیرنده در ایران آن را تایید کند تا به اجرا درآید.

“دشمنان ما شکست خواهند خورد”

آیت‌الله خامنه‌ای روز شنبه (۲۲ مهر / ۱۳ اکتبر) در سخنرانی‌ای در اسفراین گفت، ایران می‌تواند در برابر تحریم‌های غرب و تهدیدهای نظامی ایستادگی کند. او گفت: «از دشمن نباید غفلت کرد، چرا که از راه‌های مختلف وارد می‌شود. یک روز از راه تحریم، تعارض نظامی، روز دیگر از طریق جنگ نرم، تهاجم فرهنگی، دشمنان از راه‌های مختلف وارد می‌شوند و باید هوشیار بود.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، همراه با چند تن از فرماندهان سپاه پاسداران

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، همراه با چند تن از فرماندهان سپاه پاسداران

این سومین سخنرانی علی خامنه‌ای در عرض یک هفته بود. او در این سخنرانی‌ها ابراز اطمینان کرد که “دشمنان” جمهوری اسلامی در همه راه‌ها و نقشه‌های خود شکست خواهند خورد.

خامنه‌ای مردم را فراخواند که تولیدات داخلی کشور را مصرف کنند. او گفت: «اینکه برخی دنبال مارک‌ها و برندهای خارجی هستند، خطاست.» خامنه‌ای افزود: «مصرف داخلی، تولید داخلی را افزایش می‌دهد و همین مسئله مشکلاتی چون بیکاری و گرانی را نیز برطرف می‌کند».

تحریم‌‌های غرب علیه ایران که هدف آن مجبور کردن این کشور به توقف برنامه هسته‌ای آن اعلام شده، تاثیرات خود را نشان داده است. از جمله ارزش ریال به شدت کاهش یافته است. همچنین دولت بخاطر تحریم واردات نفت ایران توسط اتحادیه اروپا، بخش مهمی از درآمد خود را از دست داده است. افزون بر این، در روز جمعه (۲۱ مهر / ۱۲ اکتبر) اتحادیه اروپا اعلام کرد که تحریم‌ها علیه ایران را تشدید خواهد کرد.

در حالی که غرب بر این گمان است که ایران با برنامه هسته‌ای خود اهداف نظامی را دنبال می‌کند، جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که این برنامه اهدافی صلح‌آمیز دارد. اسرائيل اصرار می‌ورزد که در صورت لزوم با به‌کارگیری خشونت برنامه هسته‌ای ایران را متوقف خواهد کرد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates