15.11.2012

بیانیه خانواده آیت‌الله رفسنجانی درباره مهدی

فرامین دهگانه اکبر شاه!!: انتقال مهدی هاشمی به زندان آن هم بدون هماهنگی با پزشکان و بیمارستان در حالی اتفاق افتاد که در هر سه آزمایش انجام شده پس از آنژیوگرافی، وجود خون در ادرار بیشتر شده بود.
خانواده رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در راستای شفاف سازی درباره آخرین وضعیت مهدی هاشمی، بیانیه‌ای را صادر کرد.

در پی انتشار برخی اخبار از سوی سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های تصویری درباره بیماری مهدی هاشمی، خانواده وی با صدور بیانیه‌ای نسبت به این اخبار واکنش نشان دادند.

خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ابتدای این بیانیه آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع عارضه قلبی آقای مهدی هاشمی پس از یک ماه حضور در انفرادی تشدید و به مرور افزایش یافت. ایشان در تماسی که با خانواده خود از زندان اوین داشته‌اند از درد شدید در ناحیه سینه و پشت قفسه سینه گلایه می‌کنند و خانواده بلافاصله مساله را به قاضی تحقیق و مسولان دادستانی تذکر می‌دهند و آن‌ها هم با همکاری پزشک بهداری زندان و سپس پزشک معتمد دستگاه قضایی اقدام به معاینه می‌کنند. پس از افزایش نگرانی‌های خانواده با توجه به سابقه قبلی بیماری ایشان، با درخواست دادستانی و مسوولان زندان، جناب آقای دکتر ایرج ناظری متخصص قلب و عروق و از پزشکان معتمد نظام به معاینه وی می‌پردازند.

در ادامه این بیانیه آمده است: پس از اعلام نظر کتبی جناب آقای دکتر ناظری که به این بیانیه پیوست شده، موضوع با درخواست دادستانی در کمیسیون هفت نفره پزشکی مطرح و این کمیسیون نظر پزشک معتمد در خصوص ضرورت انجام آنژیوگرافی را به تصویب می‌رساند.

نامه دکتر ناظری درباره بیماری مهدی هاشمی

پس از احراز نشانه‌های عارضه قلبی، آقای مهدی هاشمی توسط ماموران دادستانی و زندان اوین برای انجام عمل آنژیوگرافی به بیمارستان دی انتقال یافت و برخلاف آنچه در برخی رسانه‌ها آمده، مانند یک بیمار عادی در اتاق ۴٠٣ واقع در طبقه چهارم آن مرکز درمانی با حضور شبانه روزی نیروهای قضایی بستری شد. پزشک معالج در نخستین معاینه متوجه فشار خون بالای ایشان و ناراحتی در ناحیه ریه‌ها به دلیل اثرات شیمیایی ناشی از دوران جنگ تحمیلی شد و در نتیجه انجام آزمایش‌های بیشتر برای آماده سازی عمل آنژیوگرافی در دستور کار قرار گرفت که در ‌‌نهایت صبح روز پنجشنبه ۱۸ آبان آژیوگرافی انجام و دادستانی نیز گزارش آن را از بیمارستان دریافت کرد.

خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اخبار برخی رسانه‌ها در این زمینه را نادرست اعلام کرده و در بیانیه خود آورده‌اند:

در این وضعیت بغرنج، برخی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها اقدام به دروغ پراکنی به نقل از منابع «نامشخص» درباره اتهامات تفهیم شده در زندان به آقای مهدی هاشمی و همچنین وضعیت بیماری او کردند که براساس قوانین قضایی و این سخن دادستان کل کشور مبنی بر اینکه «ما معذوریم از اینکه فردی که هنوز محاکمه نشده اتهاماتش را مطرح کنیم. اگر اعلام کنم فرد می‌تواند از من شکایت کند»، بنابراین حق شکایت از این خبرگزاری‌ها محفوظ است. آنچه بی‌عدالتی رویه این رسانه‌ها را مشخص می‌کند مقایسه روش اطلاع رسانی درباره آقای مهدی هاشمی با پرونده‌های اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، بیمه ایران و… در استفاده از نام متهم و موارد اتهامی ثابت نشده است که در عین حال حتی به فرض تفهیم اتهامات منتشر شده این رویه براساس نص صریح آیین دادسری کیفری عمل مجرمانه و در حکم «افترا» است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است:

خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی برای تنویر افکار عمومی ملت شریف ایران، سند بیماری ایشان، مراجعات وی به مراکز درمانی دیگر پیش از بازداشت و همچنین نامه تشخیص صریح بیماری از سوی جناب آقای دکتر ناظری برای دادستانی درباره ضرورت عمل آنژیوگرافی و مراقب‌های ویژه در خارج از زندان را منتشر می‌کنند تا مورد قضاوت افکار عمومی قرار گیرد.

همه این‌ها درحالی است که دو روز پس از انجام عمل آنژیوگرافی درحالی که بیمار به دستور پزشک باید حداقل تا روز شنبه بستری بود و آزمایش‌ها نشان می‌داد وضعیت کلیه‌های وی طبیعی نیست، اعلام شد که آزمایس سی تی اسکن داخلی باید انجام شود. پیش از انجام آزمایش به خانواده گفته شد تا به طبقه پایین و بخش سی تی اسکن بروند تا بیمار را با آسانسور به آن بخش منتقل کنند. که پس از پرس و جو از کارمندان بیمارستان مشخص شد ایشان را در مسیر انتقال از اتاق تا بخش سی تی اسکن به زندان انتقال داده‌اند که عملی عجیب، است. انتقال ایشان به زندان آن هم بدون هماهنگی با پزشکان و بیمارستان در حالی اتفاق افتاد که در هر سه آزمایش انجام شده پس از آنژیوگرافی، وجود خون در ادرار بیشتر شده بود و ادامه درمان‌ها به دستور پزشک تا ظهر شنبه باید ادامه پیدا می‌کرد و آنگاه پزشک تصمیم می‌گرفت. علت و ضرورت این اقدام بی‌سابقه برای خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی غیرقابل درک است و بی‌صبرانه در انتظار توضیحات دادستانی درباره انجام آن هستیم.

خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درپایان این بیانیه تاکید کردند:

به گزارش ایلنا، شکایت از خبر پراکنی‌های برخی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها به دلیل انتشار اخبار کذب مبنی بر «فشار به رییس قوه قضاییه برای توقف و اخلال در روند دادرسی، تفهیم چهار اتهام به آقای مهدی هاشمی -که صرفا بازپرس و دادستان می‌توانند از آن مطلع باشند، در راس برنامه‌های وکیل ایشان قرار گرفته است.

خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی از ملت ایران کمال تشکر و سپاسگزاری را دارند و اعلام می‌کنند که براساس تاکید آیت الله هاشمی رفسنجانی، تفاوتی میان فرزندان زندانی ایشان با سایر فرزندان وطن وجود ندارد.

خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates