08.12.2012

روزنامه کیهان خبر داد: انقلابيون فرسوده در تدارک نوشاندن جام زهر به رهبر هستند

دیگربان: روزنامه کیهان که زیر نظر نماینده علی خامنه‌ای اداره می‌شود با انتشار یادداشتی اعلام کرد «انقلابیون فرسوده» در تدارک «نوشاندن جام زهر به رهبر» جمهوری اسلامی هستند.

این روزنامه در شماره روز شنبه (۱۸ آذر) خود نوشته «انقلابیون فرسوده در این برهه حساس قصد دارند با مهندسی هدفمند اوضاع کشور٬ فشار همه جانبه‌ای به رهبری» وارد کنند.

این روزنامه هدف از افزایش چنین فشار‌هایی را «نوشیدن جام زهر، عقب نشینی و دست کشیدن از مواضع انقلابی» از سوی خامنه‌ای و موافقت با آغاز مذاکره با آمریکا اعلام کرده است.

کیهان نوشته که «انقلابیون فرسوده طی این سال‌ها همواره با اتخاذ رویکردی عملگرا، راهبرد مدارا و نرمخویی و برقراری روابط حسنه با دشمنان انقلاب را دنبال» می‌کنند.

آن‌طور که این روزنامه محافظه‌کار نوشته است٬ این افراد در حال حاضر «برای قبولاندن باورهای خود به رهبر جمهوری اسلامی» موضوع تحریم‌های بین‌المللی را «دستاویز» قرار داده‌اند.

کیهان افزوده «آن‌ها با بزرگنمایی اثرات تحریم‌ها، مدام بر این نکته اصرار می‌ورزند که فشار ابرقدرت‌ها به میزان غیرقابل تحملی افزایش یافته» و «دیگر نمی‌توان در برابر آن مقاومت کرد.»

خامنه‌ای از سوی گروهی از مقام‌های بلند‌پایه جمهوری اسلامی از جمله محمود احمدی‌نژاد و اکبر هاشمی رفسنجانی «تحت فشار» قبول آغاز مذاکره با آمریکا است.

آن‌طور که حامیان رهبر جمهوری اسلامی در چند ماه گذشته اعلام کرده‌اند٬ این دو مقام سیاسی از خامنه‌ای خواسته‌اند برای پایان دادن به فشار‌ها علیه مردم با آغاز مذاکرات با آمریکا موافقت کند.

علی خامنه‌ای نیز در واکنش به این پیشنهاد‌ها چندی پیش در سفر به استان خراسان شمالی اعلام کرد تحریم‌ها علیه ایران به خاطر برنامه هسته‌ای نیست و غرب را به «دروغ‌گویی» در این زمینه متهم کرد.

شرایط اقتصادی مردم ایران با تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی در چند ماه اخیر به شدت وخیم شده است و آقای خامنه‌ای نیز اعلام کرده برای توقف تحریم‌ها با آمریکا مذاکره‌ای انجام نخواهد شد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates