17.12.2012

واکنش آیت الله جنتی به پیامکها/افرادسن بالا کمی مشاغل را کم کنند/بیماری ندارم

بازتاب‌امروز: این موضوع قطعا برای من یک توفیق است. جمله‌ای حضرت امام فرمودند که اگر آمریکا از ما خوشحال بود در خودمان شک کنیم. اگر او با ما دشمنی کرد حقانیت خودمان را باور کنیم. به نظر من اگر کسانی که تخریب می‌کنند حزب اللهی باشند نماز شب خوان باشند آدم باید در خودش شک کند. اما اگر افراد بی مبالات تخریب می‌کنند این اتفاقا مایه خوشحالی است. انسان از مذمت افراد صالح باید برای خود نگران شود. / من فکر می‌کنم کسانی که در سنین بالا قرار می‌گیرند باید کمی مشاغل خود را کم کنند و به فکر افزایش علم و عمل خودشان باشند، گذشته‌ها را جبران کنند. چرا که اگر در این ایام نتوانند کاری بکنند دیگر فرصتی ایجاد نخواهد شد. امروز بحمدالله افراد جوان و تازه نفسی هستند که هم بروز هستند و هم بیشتر مطالعه دارند و بهتر می‌توانند خطبه بخوانند. لذا تصور کردم که باید این کار مقدس را به جوان ترها سپرد./من از نظر جسمی غیر از مسئله سن، بیماری و ناراحتی خاصی ندارم. فقط مسئله کهولت سن و عوارض ناشی از آن است. بحمدالله و با لطف خدا به لحاظ جسمی در سلامت هستم. منتهی کم تر شدن حضور در نماز جمعه جهات دیگری علاوه بر مسئله جسمانی داشت.

ابتکار نوشت: احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در چندسال گذشته هدف حملات رسانه ای بسیاری بوده است. چه از طریق سایت‌های اینترنتی و شبکه‌ها مجازی و چه به وسیله شبکه پیام کوتاه تلفن همراه در داخل و خارج. این موضوع اگرچه پیش از این سبب واکنش برخی از چهره‌های سیاسی اصولگرا نیز گردید،اما اخیرا خود وی نیز به این تخریب‌ها واکنش نشان داد.

دبیر شورای نگهبان می‌گوید که «این موضوع قطعا برای من یک توفیق است» وی درگفت وگو با ارگان ستاد نماز جمعه تهران گفت: این موضوع قطعا برای من یک توفیق است. جمله‌ای حضرت امام فرمودند که اگر آمریکا از ما خوشحال بود در خودمان شک کنیم. اگر او با ما دشمنی کرد حقانیت خودمان را باور کنیم. به نظر من اگر کسانی که تخریب می‌کنند حزب اللهی باشند نماز شب خوان باشند آدم باید در خودش شک کند. اما اگر افراد بی مبالات تخریب می‌کنند این اتفاقا مایه خوشحالی است. انسان از مذمت افراد صالح باید برای خود نگران شود.

آیت الله جنتی همچنین درباره کاهش حضور خود در نماز جمعه تهران توضیح داد: من از نظر جسمی غیر از مسئله سن، بیماری و ناراحتی خاصی ندارم. فقط مسئله کهولت سن و عوارض ناشی از آن است. بحمدالله و با لطف خدا به لحاظ جسمی در سلامت هستم. منتهی کم تر شدن حضور در نماز جمعه جهات دیگری علاوه بر مسئله جسمانی داشت.

من فکر می‌کنم کسانی که در سنین بالا قرار می‌گیرند باید کمی مشاغل خود را کم کنند و به فکر افزایش علم و عمل خودشان باشند، گذشته‌ها را جبران کنند. چرا که اگر در این ایام نتوانند کاری بکنند دیگر فرصتی ایجاد نخواهد شد. امروز بحمدالله افراد جوان و تازه نفسی هستند که هم بروز هستند و هم بیشتر مطالعه دارند و بهتر می‌توانند خطبه بخوانند. لذا تصور کردم که باید این کار مقدس را به جوان ترها سپرد.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: امکانی برای حضور مجدد فتنه گران در صحنه انتخابات وجود ندارد و آنها حتی نباید توهم این حضور مجدد را داشته باشند. فتنه گران بزرگترین خیانت را به نظام اسلامی و مردم انجام دادند و لطمه سنگینی به کشور زدند. اینها نشان دادند نه به قانون اساسی، نه به فقه اسلامی و نه اخلاق اسلامی اعتقاد و التزامی ندارند.

امروز ارتباط فتنه گران با خارج و دشمنان انقلاب کاملا محرز شده است و این مسئله در پرونده‌های این افراد که در دادگاه‌ها تشکیل شده و در اعترافات آنها کاملا روشن است. ایا این افراد حائز شرایط سنگین اصل 115 هستند که مجددا بخواهند در عرصه انتخابات حاضر شوند. اینها به نظام و مردم خیانت کردند و دشمنان انقلاب را شاد کردند.

مساجد و پایگاه‌های بسیج را آتش زدند، به دستگاه عزاداری اباعبدالله(علیه السلام) در عاشورا جسارت کردند به ساحت مقدس امام خمینی(ره) اهانت کردند و… مطمئنا امکان حضور مجدد اینها در صحنه انتخابات وجود ندارد. مردم این افراد را به عنوان مجرم می‌شناسند و هیچ وقت حاضر نمی‌شوند حضور دوباره آنها را بپذیرند.

جنتی در باره امکان حضور «کسانی که حاضر نشدند از فتنه برائت بجویند » در انتخابات نیز گفت: آنها هم امکان حضور در صحنه انتخابات را نخواهند داشت. چرا که: من رضی بفعل قوم فهو منهم. ما قاتلین امام حسین(علیه السلام) را در زیارت عاشورا لعن می‌کنیم به کسانی هم که به این جنایت در عاشورا رضایت دادند لعن می‌فرستیم.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates