20.12.2012

شبیه‌سازی سپاه پاسداران در مصر

خُسن آقا: مبارک است انشاالله!
خودنویس: رسانه‌های خبری عرب زبان از تاسیس سپاه انقلابی توسط محمد مرسی، رییس جمهور مصر پس از پایان همه پرسی اخیر خبر دادند.

به گزارش شیعه آنلاین، رسانه‌های خبری عرب زبان امروز خبری منتشر کردند تحت عنوان «مرسی سپاه انقلابی را تأسیس کرد.»

در همین راستا «نشرة عروة الوثقی» ضمن اعلام این خبر افزود: «اولین اقدام رییس جمهور مصر پس از پایان همه پرسی اخیر درباره قانون اساسی، تشکیل سپاه انقلابی مصر بوده است.

این رسانه‌ها مدعی شدند که مرسی با شبیه سازی «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران»، «سپاه انقلابی مصر» را تشکیل داده و در اولین گام، قرار است مقداری موشک مدل «اسکاد» از کره شمالی خریداری کند.

در همین راستا پایگاه «WND» نیز با اشاره به این خبر، مدعی شد که مرسی از چند ماه پیش به فکر تأسیس این سپاه بوده از همین رو همان زمان سفارش خرید این موشک‌ها را به کره شمالی داد.

این پایگاه در ادامه افزوده است: هدف اول و اصلی اخوان المسلمین، تبدیل شدن مصر به یک ابرقدرت نظامی در منطقه است تا بتواند نقش رهبری را در جهان عرب ایفا کند و به اصلی‌ترین بازیگر منطقه تبدیل شود.

گفتنی است انتشار این خبر نگرانی شدید مقامات اسراییل را برانگیخته زیرا کارشناسان مسائل سیاسی و امنیتی این رژیم معتقدند بدون شک این سپاه در صورت وقوع هرگونه درگیری و جنگ احتمالی میان اسراییل و اعراب، ممکن است سپاه انقلابی مصر حمله گسترده‌ای به اسراییل انجام دهد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates