08.20.2007

آیا نیروهای مسلح چابهار دود سوختن 8 خودرو را ندیدند؟

عصرایران: تروریست ها به حدی آسوده خاطر بودند که مسافران و رهگذرانی را که از خودروها پیاده کرده بودند در یک جا جمع و برایشان سخنرانی کردند.بین محل استقرار نیروهای مسلح ما و جایی که حادثه اتفاق افتاد، بین 5 الی 10 کیلومتر فاصله بوده است. حال سوال من این است که آیا آنها دود ناشی از سوختن 8 خودرو که قاعدتا باید از فاصله دوری هم دیده شود را مشاهده نکرده اند؟ وانگهی، پس از حادثه، تروریست ها توانسته اند فاصله 40-50 کیلومتری محل حادثه تا مرز را به راحتی طی کنند و از مرز خارج شوند و کسی هم معترض آنها نشده است و این مساله، جای ابهام دارد.

عصرایران- نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی از ضعف عملکرد نیروهای امنیتی و نظامی در حادثه گروگانگیری صبح روز گذشته در چابهار به شدت انتقاد کرد.

گل محمد بامری که با خبرنگار عصرایران (asriran.com)، گفت و گو می کرد با اشاره به جزییات این حادثه گفت: تروریست ها بین ساعت 5 الی 6 صبح روز حادثه هشت خودروی سبک و سنگین را در جاده آتش زدند و به حدی آسوده خاطر بودند که مسافران و رهگذرانی را که از خودروها پیاده کرده بودند در یک جا جمع و برایشان سخنرانی کردند.

وی افزود: متاسفانه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی موجود در منطقه در تمام یک ساعتی که ماجرا به طول انجامید، هیچ اقدامی انجام ندادند و تنها پس از اینکه تروریست ها مردم را به گروگان گرفتند و از مرز خارج شدند، به صحنه رسیدند!

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس توضیح داد: بین محل استقرار نیروهای مسلح ما و جایی که حادثه اتفاق افتاد، بین 5 الی 10 کیلومتر فاصله بوده است. حال سوال من این است که آیا آنها دود ناشی از سوختن 8 خودرو که قاعدتا باید از فاصله دوری هم دیده شود را مشاهده نکرده اند؟ وانگهی، پس از حادثه، تروریست ها توانسته اند فاصله 40-50 کیلومتری محل حادثه تا مرز را به راحتی طی کنند و از مرز خارج شوند و کسی هم معترض آنها نشده است و این مساله، جای ابهام دارد.

بامری گفت: ما در سال گذشته در مجلس بودجه ای برای استقرار یک قرارگاه ویژه در منطقه و نیز انسداد مرزها تصویب کردیم که این بودجه، تخصیص هم یافته است ولی باز هم شاهدیم که چنین اتفاقاتی رخ می دهد! پس فایده آن بودجه و قرارگاه و طرح انسداد مرز چه بوده است؟

نماینده مردم ایرانشهر در عین حال تصریح کرد: البته اگر بخواهیم این قبیل مسایل به طور ریشه ای حل و فصل شود، باید به مسایلی فراتر از استقرار قرارگاه نظامی و انسداد مرز بپردازیم، از جمله باید به وضعیت اقتصادی منطقه رسیدگی شود زیرا تروریست ها که از آن سوی مرزها سازماندهی می شوند با بهره گیری از فقر مردم، به راحتی جذب نیرو می کنند، به عنوان مثال، یکی از بمبگذارانی که حادثه تروریستی انفجار اتوبوس حامل پرسنل سپاه را به وجود آورده بودند، جوانی بود که به خاطر دریافت یک میلیون تومان حاضر به چنین اقدامی شده بود.

وی افزود: حتی موارد زیادی داشته ایم که افراد به خاطر 150-100 هزار تومان اجیر گروههای تبهکار شده و جان خود را نیز از دست داده و خانواده هایشان بدبخت شده اند.

بامری گفت: تا وقتی که زیرساخت های عمرانی، صنعتی و کشاورزی استان درست نشود شاهد این نابهنجاری ها خواهیم بود و اقداماتی مثل اعطای وام های خوداشتغالی کاری از پیش نخواهد رفت زیرا وقتی به کسی چند میلیون وام داده می شود در حالی که زمینه ای در منطقه برای به کار گیری این وام ، ایجاد نشده، آن فرد در نهایت تبدیل به بدهکاری می شود که نمی تواند از عهده بازگرداندن اقساط وامش برآید به طوری که تا کنون افراد فراوانی که از این وام ها گرفته اند، فراری شده اند.

نماینده مردم ایرانشهر در پایان با اشاره به اینکه تروریست ها می کوشند با دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومی در جامعه ایجاد اختلال کنند تاکید کرد: حساب مردم سیستان و بلوچستان از عده ای تروریست کاملا جداست و به ویژه علمای شیعه و اهل سنت بر لزوم اتحاد اسلامی بین مردم منطقه تاکید دارند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates