11.29.2007

رهبر القاعده در عراق: تا 2 ماه دیگربه ایران حمله می کنیم

عصرايران:
بغدادی در این نوار ویدئویی با تهدید مستقیم ایران گفت :تنها در صورتی که ایران خواستۀ ما را قبول کند ما از جنگی خونین با آن صرفنظر خواهیم کرد.
رهبر القاعده در عراق در یک نوار ویدئویی سوگند یاد کرد در صورتی که ایران در عرض دو ماه از حمایت خود از دولت عراق و شبه نطامیان شیعه دست برندارد ، به آن حمله خواهد کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از رویترز؛ ابو عمر البغدادی رهبرالقاعده در عراق که خود را رئیس دولت اسلامی عراق می داند، در یک نوار ویدئویی 50دقیقه ای در وب سایتی که غالباً ،تمام سخنرانی های این گروه را منتشر می کند ، روز یکشنبه ،گفت:ما به پارسیان و بویژه رهبران ایران دو ماه فرصت داده ایم تا دست از حمایت شیعیان عراق برداشته و به حضور خود در این کشور پایان دهند.

بغدادی در این نوار ویدئویی با تهدید مستقیم ایران گفت :تنها در صورتی که ایران خواستۀ ما را قبول کند ما از جنگی خونین با آن صرفنظر خواهیم کرد.

وی گفت: ما امروز این خبر را اعلام کردیم و شما انقدر ها هم دور از دسترس ما قرار ندارید .

وی به این موضوع که آیا این حملات داخل ایران خواهد بود یا نه[منافع ایران در داخل و خارج]، اشاره ای نکرد.

بغدادی گفت:ما به این دلیل این تصمیم را گرفتیم که ایران از حمایت خود از شیعیان در عراق دست بردار نیست. وی ایران را متهم کرد که در آتش سوزی مسجد سنیان و کشته شدن رهبران سنی دست داشته است.

وی در ادامه گفت: ما سالهاست که در انتظار چنین جنگی هستیم و فقط منتظر دستورات هستیم.

بر اساس این گزارش رهبر این گروه شبه نظامی ستیزه گر سنی در ابتدای سخنان خود اعلام کرد که مسئولیت کشته شدن مقامات پلیس عراقی و بمب گذاریهای انتحاری در پایگاه های نظامی ایالات متحده امریکا در عراق را بعهده می گیرد.

بر پایۀ این گزارش ، وزیر کشور عراق در ماه می اعلام کرده بود که بغدادی کشته شده است، اما وی طی یک پیغام پستی در پایگاهی اینترنتی کشته شدن خود را انکار کرد .بغدادی گفت: این اولتیماتوم به تمام سازمانهای اقتصادی و بانکهای عراقی است، که با ایران روابط تجاری دارند و در حال انجام معاملات با آن هستند را بدون استثناء در بر می گیرد.

وی همچنین از سنیان خواست تا از انجام معاملات با ایران خودداری کنند و خطاب به کشورهای عرب از آنها خواست تا در این رابطه به دولت عراق را محکوم کنند.

وی گفت: ما فرصت گرانبهایی به تمام کشورهایی که از ایرانیان استقبال می کنند، داده ایم تا با صدور بیانیه ای اقدامات دولت عراق را[به سبب عدم اعتراض به دخالت ایران و حمایت آن از شبه نظامیان شیعه] محکوم کنند.

وی گفت: اسلام گرایان سنی، شیعیان [ایران، دولت عراق و عموم شیعیان] را خوارج می نامند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates