12.31.2007

كارگردان پروژه «سيد مظلوم» كيست؟

خُسن آقا: کارگردان همه این شوها و شعبده بازی ها حکومت آخوندی است برای اینکه مجددا مردم را بکشانند پای صندوقهای رای.
بازتاب: با ادغام دو مؤسسه جهاني شدن و گفت‌وگوي تمدن‌ها و تعطيلي مركز دولتي به‌وجودآمده بر اساس ايده گفت‌وگوي تمدن‌هاي خاتمي، گام ديگري در القاي مظلوميت وي در جامعه برداشته شد.
كد خبر: ۴۱۳۹ تاريخ انتشار: ۱۹:۳۲ - ۱۰ دي ۱۳۸۶ تعداد بازديد: ۵۸۵۴

با ادغام دو مؤسسه جهاني شدن و گفت‌وگوي تمدن‌ها و تعطيلي مركز دولتي به‌وجودآمده بر اساس ايده گفت‌وگوي تمدن‌هاي خاتمي، گام ديگري در القاي مظلوميت وي در جامعه برداشته شد.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، مركز بين‌المللي گفتگوي تمدنها تا كنون ریاست جواد فريدزاده، عطاءالله مهاجراني و بروجردي، داماد امام را تجربه كرده و با مشكلاتي نيز روبرو بوده است. رياست این مرکز هیچ گاه بر عهده خاتمی نبوده و او پس از پايان دوره خود، مركز غيرانتفاعي و غيردولتي گفتگوي فرهنگها و تمدنها را راه‌اندازي كرد. با اين حال اقدام به تعطيلي رسمي اين مركز، از سوي رسانه‌ها و افكار عمومي نوعي برخورد حذفي با خاتمي تلقي شد.

اين در حالي است كه اندكي پس از پايان دوره رياست‌جمهوري خاتمي، دفتر كوچك خاتمي در ساختمان نهاد رياست‌جمهوري به نام «همراهان» از وي تحويل گرفته شد و پس از بروز برخي مشكلات، نوه امام خميني، ساختماني از بيت امام(ره) را براي فعاليت‌هاي خاتمي در اختيار وي گذارد.

در هفته‌هاي اخير نيز در مشهد، تبريز و به ويژه كرمان، بيلبوردهاي تبليغ سفر خاتمي به اين شهرها، در حمله افرادي ناشناس، تخريب و پاره شد و حتي عده‌اي درصدد ممانعت از سخنراني او در مسجد شهر بم شدند.

اين گزارش مي‌افزايد: به نظر مي‌رسد كاركرد مجموع اين موارد، پروژه تقويت مظلوميت خاتمي در افكار عمومي، آن هم در آستانه انتخابات مجلس هشتم است؛ امري كه با تحريك حس دفاع از مظلوم مردم ايران، می تواند خدمت بزرگی به خاتمی و همراهان اصلاح‌طلبش انجام دهد.

این در حالی است که جامعه شناسان ویژگی «دفاع از مظلوم» را یکی از فاکتورهای مهم در تصمیم گیری های سیاسی مردم ایران می دانند که نمونه آن در انتخابات دوم خرداد موجب پيروزي او شد و حتي در پيروزي محمود احمدي‌نژاد در انتخابات رياست‌جمهوري اخير، بي‌تأثير نبود. جالب آن که خاتمی حتی در زمان در دست داشتن قدرت و پست ریاست جمهوری با دیده اشک بار در دور دوم ثبت نام کرد و برداشت مظلومیت او يكي از عوامل افزایش 2 میلیونی رای او نسبت به دور اول شد.

اكنون پرسش اينجاست كه كارگردان پروژه «سيد مظلوم» كيست و در آستانه رقابت‌هاي انتخاباتي اصولگرايان و اصلاح‌طلبان، چه كساني اين‌گونه به مظلوميت خاتمي كه مي‌تواند به محبوبيت او و همراهانش بينجامد، دامن مي‌زنند؟

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates