28.02.2008

مراسم چهلم ابراهیم لطف اللهی در سنندج برگزار شد

پیک ایران: آسو صالح: عصر امروز، مراسم روز چهلم شهادت ابراهیم لطف اللهی در گورستان “بهشت محمدی” سنندج برگزار شد.
این مراسم که از ساعت 14 به وقت تهران آغاز و تا ساعت 16:30 ادامه داشت، با حضور خانواده آن مرحوم، تعداد زیادی از مردم شهر سنندج و فعالین دانشجویی و مدنی کرد در کنار مزار شهید ابراهیم لطف اللهی واقع در گورستان بهشت محمدی شهر سنندج برگزار شد.
این مراسم ابتدا با تلاوت آیاتی از قرآن شروع شد، در ادامه چند نفر به قرائت شعر پرداختند. و در پایان حاضران با خواندن سرودهای “ئه ی رقیب” و ” ئه ی شه هیدان” (از سرودهای کردی) به مراسم خاتمه دادند.
به گفته یکی از فعالین دانشجویی که خود در محل مراسم حاضر بوده است، اطراف گورستان بهشت محمدی مملو از ماشین های نیروی انتظامی و افراد لباس شخصی بود. این فعال دانشجویی که نخواست نامش فاش شود، افزود: تا این لحظه برای هیچ یک از افراد شرکت کننده در مراسم مشکلی بوجود نیامده است.
گفتنی است این مراسم با دعوت جمعی از فعالین مدنی، مردم سنندج و خانواده شهید ابراهیم لطف اللهی برگزار شد.
ابراهیم لطف اللهی، دانشجوی 27 ساله رشته حقوق دانشگاه پیام نور سنندج بود که در بازداشتگاه وزارت اطلاعات به قتل رسید. طبق گزارش پزشک قانونی علت قتل خفگی با شیئی تیز و برنده بوده است، اما طبق گزارش وزارت اطلاعات علت مرگ خفگی با زیر پیراهن اعلام شده است. شایان ذکر است که دو گزارش از پزشک قانونی در این باره موجود است که در یکی از آنها، خلاف عرف معمول به علت مرگ اشاره نشده، اما در دیگری علت مرگ ذکر شده است. تاکنون تلاش خانواده و وکیل نامبرده برای اخذ مجوز نبش قبر برای تعیین علت واقعی مرگ وی، بی نتیجه بوده است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates