28.02.2007

ادعاي ناپديد شدن معاون سابق شمخاني در تركيه

بازتاب: در حالي كه «بازتاب» پيش از اين از تهيه فهرست بيست نفره توسط «سيا» براي ربايش مقامات ايراني خبر داده بود، روزنامه «الوطن» عربستان امروز از ناپديد شدن معاون سابق علي شمخاني در وزارت دفاع خبر داد.

هرچند اخبار و شايعاتي درباره ربودن عليرضا عسگري در برخي محافل ايران پيچيده بود، هيچ مقام رسمي تاكنون در اين‌باره اظهارنظري نكرده بود.

روزنامه سعودي «الوطن» از ناپديد شدن يكي از مقامات وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران در استانبول خبر داد.

به نوشته «الوطن»، كارشناسان اطلاعاتي ايران و تركيه، هم‌اكنون در حال تحقيقات مشترك درباره ناپديد شدن سردار عليرضا عسگري، از مقامات دفاعي جمهوري اسلامي ايران هستند كه گفته مي‌شود مسئوليت‌‌هاي سري مهمي را در اين وزارتخانه بر عهده داشته است.

به نوشته «الوطن»، سردار عسگري 63 ساله، هجدهم بهمن‌ ماه سال جاري، دمشق را به مقصد استانبول ترك كرد و پس از ورود به اين شهر در هتل «گيلان» اقامت گزيد.

به گزارش خبرگزاري فارس، «الوطن» مي‌افزايد: چند شهروند ترك، يكي از اتاق‌هاي هتل «گيلان» را براي وي رزرو كرده و هزينه آن را هم پرداختند، اما از آن زمان تا كنون، ديگر خبري از سردار عسگري به دست نيامده است.

ايران عكس و شماره تلفن‌ همراه اين مقام ايراني را در اختيار دستگاه امنيتي تركيه قرار داده، اما اين اطلاعات نيز نتوانست به پيدا شدن سرنخي از وي كمك كند.

در پي برگزاري جلسات فشرده بين مقامات وزارت خارجه تركيه و مسئولان دستگاه امنيتي اين كشور، آنكارا از تهران خواست براي يافتن سرنخي از اين مقام مسئول با دولت اين كشور همكاري كند كه در همين ارتباط، يك هيأت امنيتي از تهران به آنكارا اعزام شد.

به نوشته «الوطن»، دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي تركيه در ديدارهاي خود با اين هيأت ايراني، سؤالاتي را در زمينه برخي مسائل مبهم از جمله مأموريت سردار عسگري در دمشق و موضوعاتي كه وي معمولاً در وزارت دفاع پيگير آنها بوده است، مطرح كردند.

در اين جلسه، همچنين احتمال دخالت دستگاه جاسوسي رژيم صهيونيستي (موساد) و سازمان جاسوسي آمريكا (سيا) در ناپديد شدن اين مقام ايراني مطرح شد كه همچنان در دست بررسي است.

يك منبع آگاه در گفت‌وگو با «بازتاب» اظهار داشت: هرچند برخي اطلاعات مندرج در گزارش روزنامه عربستاني ممكن است صحيح باشد، اما قطعا بخشي از ادعاهاي «الوطن» نادرست است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates