12.18.2008

ضبط ساختمان دیپلمات ایرانی در آرژانتین

عصرایران: روزنامه نیویورک تایمز به نام این دیپلمات ایرانی و اینکه ساختمان ضبط شده در کدام شهر آرژانتین قرار دارد، اشاره ای نکرده است
یکی از قضات کشور آرژانتین در ادامه خصومت ورزی این کشور با جمهوری اسلامی ایران که با تحریک صهیونیستها انجام می شود، دستور ضبط یک ساختمان متعلق به دیپلمات سابق ایرانی را صادر کرد.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، این ساختمان به دلیل اتهامات وارده بر این دیپلمات سابق ایرانی مبنی بر ارتباط با انفجار سال 1994 مرکز تجاری یهودیان ضبط شده و قرار است پس از فروش پول آن در میان قربانیان حادثه سال 1994 تقسیم شود.
روزنامه نیویورک تایمز به نام این دیپلمات ایرانی و اینکه ساختمان ضبط شده در کدام شهر آرژانتین قرار دارد، اشاره ای نکرده است.

آرژانتین مدعی است که دولت ایران در پرونده انفجار مرکز یهودیان آرژانتین (آمیا) در حملات 1994 بوئنوس آیرس و حمله به سفارت رژیم اسرائیل در آرژانتین در سال 1992 دخالت داشته است.

لازم به ذکر است درتاریخ آرژانتین، رسیدگی به هیچ پرونده قضایی به اندازه پرونده انفجارآمیا طول نکشیده ‌است. تا کنون بیش از هزار و دویست نفر برای ادای شهادت درباره این پرونده به دادگاه احضار شده ‌اند و دولت آرژانتین تا کنون سه بار جمهوری اسلامی ایران را به دست داشتن در این انفجار متهم کرده، ‌اما نکته جالب آن که تا کنون هیچ مدرکی برای اثبات این اتهامات بی اساس ارائه نکرده است.

دولت آرژانتین تحت القائات صهیونیستها مدعی است که دستور و نقشه ضربه زدن به بزرگترین مرکز اقلیت یهودی در آمریکای لاتین در تهران کشیده شد و مسئولیت اجرای طرح عملیات به ستاد ویژه عملیات حزب الله لبنان سپرده شد، اما ایران اعلام کرده که تا کنون هیچ مدرکی علیه دخالت جمهوری اسلامی ایران در این زمینه ارائه نشده و با فاسد خواندن سیستم قضایی آرژانتین، موضوع را توطئه ‌ای سیاسی تلقی می‌ کند. از جمله مشکلات این پرونده این است که شخص انتحاری مورد ادعا تاکنون شناسایی نشده‌ است.

قابل ذکر است پیش از این نیز چندین بار، این اتهام به ایران وارد شده بود که بار اول صدور حکم تبرئه قاضی انگلیسی در لندن و بار دیگر با لغو قرار بازداشت ۱۲ نفر ایرانی به ‌خاطر تایید نشدن اتهامات وارده و بی‌ پایه و اساس دانستن آنها از سوی شورای اجرایی مجمع عمومی اینترپل در برلین، این اتهامات از ایران رفع شد.

همچنین قاضی “خوان خوزه گالیانو” مسئول سابق پرونده، به علت اخذ رشوه از لابی یهودیان آرژانتین و اعمال نفوذ این محافل در طرح اتهامات علیه ایران از کار برکنار شده‌ است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates