30.04.2009

شرکت ملی نفت ایران هوشیار باشد، تحریم بنزین در راه است

بازتاب: سناتور جان کیل به نمایندگی از25 سناتور مجلس سنای امریکا که یکصدو یک نماینده دارد ،می گوید: باید به این کمپانیها اعلام شود که دو راه را می توانند انتخاب کنند،یا اقتصاد ایران با حجم مبادلات 250 میلیارد دلاری یا اقتصاد امریکا با حجم 13 تریلیون دلار و این حق انتخاب برای آنها محفوظ است!این کمپانی ها عبارتند از شل (هلندی-انگلیسی) ،ویتول (سوئیسی)…..
بنظر می رسد با تلاش نمایندگان هر دو حزب جمهوریخواه و دمکرات آمریکا برای تحت فشار قراردادن دولت ایران، موضوع تحریم صادرات بنزین و فرآورده های نفتی به ایران روند اجرایی بخود گیرد. که در این چهارچوب دقت و ظرافت عمل امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران می تواند مانع افزایش قیمت فرآورده های نفتی وارداتی به کشورمان و همچنین خطرات جانبی این تحریم شود.

به گزارش خبر نگار” تابناک ” طرح سناتورهای امریکایی برای جریمه کمپانیهایی که به ایران بنزین صادر می کنند شرایط را در بازار جهانی فروش فرآورده های نفتی بغرنج کرده است.

براساس این گزارش سناتورهای امریکایی کمپانی های شل (هلندی-انگلیسی) ،ویتول (سوئیسی) ،بریتیش پترولیوم( انگلیسی) ، ریلیانس (هندی ) و همچنین کمپانی گلنکور (سوئیس) را به عنوان کمپانیهای نفتی که به ایران بنزین و فرآورده های پالایشی صادر می کنند اعلام کرده اند.

سناتور جان کیل به نمایندگی از25 سناتور مجلس سنای امریکا که یکصدو یک نماینده دارد ،می گوید: باید به این کمپانیها اعلام شود که دو راه را می توانند انتخاب کنند،یا اقتصاد ایران با حجم مبادلات 250 میلیارد دلاری یا اقتصاد امریکا با حجم 13 تریلیون دلار و این حق انتخاب برای آنها محفوظ است!

این سناتورها که قصد خود را تقویت بیشتر دیپلماسی آقای اوباما در برابر ایران اعلام کرده و می گویند که این اقدام فشار لازم را برروی ایران برای پذیرش نظرات دیپلماتهای امریکایی فراهم می سازد.
این طرح اختیاراتی را برای رئیس جمهور امریکا ایجاد می کند تا بتواند جریمه ها و همچنین محدودیتهایی برای کمپانی های فوق در بازار نفتی امریکا ایجاد کند، کمپانیهایی که حجم سرمایه گذاری و سهام ثابت آنها چه در بازار مالی نیویورک و چه در امکانات پالایشی و توزیع فرآورده های نفتی در امریکا حجم بسیار وسیعی می باشد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates