13.09.2009

امام جمعه سنندج ترور شد

عصرایران: فارس: امام جمعه موقت سنندج و بهاران اين شهر ساعت 23شنبه‌ در منزل شخصي‌اش توسط افرادي ناشناس به قتل رسيد.

ماموستا برهان عالي بعد از خواندن نماز تراويح به منزل خود مراجعه كرده تا دوباره براي مراسم شب قدر به مسجد برگردد كه در اين فاصله افرادي ناشناس با شليك چند گلوله وي را از پاي در ‌آوردند.

به گفته افرادي كه در مراسم شب قدر مسجد قباي بهاران سنندج حضور داشتند، افرادي ناشناس با مراجعه به درب منزل وي و به بهانه پرسش سئوال شرعي و ديني از منزل خارج و وي را به قتل رسانند.

‌ماموستاعالي يكي از روحانيون برجسته كردستان بود كه در جريان انتخابات براي احمدي‌نژاد كار مي‌كرد و مورد قبول و احترام تمامي مردم سنندج بود.

اين اتفاق دومين حادثه‌اي است كه بعد از ترور نافرجام قاضي دادگاه انقلاب سنندج در طول چهار روز گذشته در سنندج روي داده است.

فرماندار سنندج اين اتفاق را در راستاي توطئه دشمنان به منظور ناامن جلوه دادن و نامني اذهان عمومي دانست و گفت: آنها مي‌خواهند كه با طرح چنين توطئه‌هايي ايجاد اختلافات را در منطقه كليد بزنند و از اين محل به اهداف شوم خود برسند.

محمدتقي حيدري افزود: اين توطئه احتمالا به برخي از گروه‌هاي سلفي و گروه‌هاي ملحد ارتباط دارد و چون آنها همواره با شكست روبه‌رو بوده‌اند و در جامعه جايگاهي ندارند، دست به چنين اعمال زشتي مي‌زنند.

وي با اظهار تاسف از اين حادثه از همه اقشار مختلف جامعه به ويژه روحانيون معزز منطقه خواست تا با اتحاد بيشتر در راستاي خنثي كردن هرچه بيشتر توطئه‌هاي اين گروه‌هاي ملحد تلاش كنند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates