03.10.2009

طنین “یاحسین، میرحسین” در ورزشگاه آزادی و تلویزیون دولتی

دویچه وله: ورزشگاه آزادی تهران، امروز در جریان بازی تیم‌های پرسپولیس و استقلال به محل سردادن شعارهائی در اعتراض به دولت تبدیل شد. تماشاگران، شعار “یا حسین، میرحسین” سر دادند. دست‌کم ۷ تماشاگر بازداشت شدند.

نخستین بازی شهرآورد (دربی) تهران، امروز (جمعه ۱۰ مهر) با نتیجه مساوی (یک بر یک) میان تیم‌های پرسپولیس و استقلال پایان یافت. در جریان این بازی، انبوه تماشاگران، هرگاه یکی از تیم‌ها فرصت گل‌زدن را از دست می‌داد، فریاد “تبانی، تبانی” سر می‌دادند.

تماشاگران همچنین بارها علیه رئیس فدراسیون فوتبال که در ورزشگاه حضور داشت شعار دادند و در لحظات پایانی بازی، شعار “یاحسین، میرحسین” به نشانه پشتیبانی از میرحسین موسوی در زمین فوتبال طنین افکند. این شعار، صدای گزارشگر سیمای جمهوری را نیز که مشغول گزارش بازی بود تحت‌الشعاع قرار داد و برای لحظاتی از طریق تلویزیون به گوش همه رسید.

“فوتبال سیاسی نمی‌خواهیم” یکی دیگر از شعارهائی بود که تماشاگران بارها سردادند.

فوتبال در میان تدابیر شدید امنیتی
نخستین بازی مسابقات باشگاه‌های تهران، در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار شد و در طول آن به گفته سردار عزیزالله رجب زاده، فرمانده نیروهای انتظامی تهران بزرگ، ۷ نفر دستگیر شدند. فرمانده نیروهای انتظامی در تماس با خبرگزاری دولتی مهر مدعی شد که این افراد به خاطر فروش مواد مخدر، فروش بلیت سیاه و درگیری با یکدیگر دستگیر شده‌اند.

خبرگزاری ایسنا به نقل از حسن ضیاء آذری مدیر مجموعه ورزشی آزادی نوشت که از شب قبل از برگزاری بازی پرسپولیس و استقلال، هیئت رزمندگان غرب تهران و کرج چادرهائی در مقابل در غربی ورزشگاه برپا کرده بودند. آن‌ها، در این چادرها ضمن برگزاری نماز جماعت، از تماشاگرانی که از شهرستان‌ها آمده بودند، پذیرائی می‌کردند.

رزمندگان در تاریکی!
مدیر مجموعه ورزشی آزادی، ضمن تاکید بر این که همه اقدامات برای برگزاری خوب مسابقه انجام شده بود، از اداره برق تهران انتقاد کرد که حاضر به تامین برق در غربی ورزشگاه نشده است. چادرهای هیئت رزمندگان غرب تهران و کرج در همین منطقه برپا شده بود.

حسن ضیاء‌ آذری به ایسنا گفت: «هنر ما به این است که کارمان را به بهترین نحو انجام دهیم. ما تلاش کردیم پیش از آغاز دربی ورزشگاه آزادی را آماده کنیم. اکنون پارکینگ، استادیوم، جایگاه تماشاگران، رختکن و سرویس‌های بهداشتی آماده برگزاری مسابقات است.»

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates